11 yaşında ablalarıyla gayret ediyor

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler Kas 04, 2022 Yorum Yok

Van’da Büyükşehir Belediyesinin açtığı yaz spor okullarında yeteneği keşfedilerek Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Bayanlar 2. Ligi’nde uğraş eden voleybol kadrosu bünyesine alınan Hiranur Güngör, ligdeki en genç atlet oldu.

İpekyolu ilçesinde yaşayan ve voleybola İlgi duyan 11 yaşındaki Hiranur Güngör, büyükşehir belediyesinin yaz spor okulları kapsamında açtığı kursa katıldı. Eğitimler sırasında ortaya koyduğu performans ve yeteneğiyle antrenörlerin ilgisini çekmeyi başaran Güngör, Van Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki bayan voleybol grubu takımına alındı.

Lisansının da çıkarılmasıyla ligdeki en genç sportmen olan Güngör, akranları Okul maçlarında yıldızlar kümesinde oynarken, TVF Bayanlar 2. Lig’de kadronun başarısı için çaba etmeye başladı.

Kendisinden yaşça Aka atletlerle idman yapan, maçlarda kısa vadeli vazife Meydan Güngör, Örnek aldığı “Filenin Sultanları” üzere ulusal grup forması giymeyi hedefliyor.

Antrenörleri de yeteneğiyle güzel bir noktaya geleceğine inandıkları Güngör’e maçlarda Vakit vakit libero olarak vazife vererek Deneme kazanmasını sağlıyor.

– “Simge abla üzere olmak istiyorum”

Voleybola ilgisinin Ufak yaşta başladığını belirten Güngör, AA muhabirine, bir yıldan bu yana Van Büyükşehir Belediyespor bünyesinde yer aldığını söyledi.

Grubun başarılı olması için daima Bir arada Uğraş gösterdiklerini belirten Güngör, şunları söyledi:

“Buradaki ablalarım benden yaşça Aka olsa da onların yanında uğraş etmek benim için bir talih. Hocalarıma, idaremize bana güvendikleri ve fırsat verdikleri için teşekkür ediyorum. Voleybolu Fazla seviyorum ve bırakmayı düşünmüyorum. Gidebileceğim en düzgün noktaya gitmek istiyorum. Hayalim bir gün ulusal ekip formasını giymek. Simge abla üzere olmak istiyorum. İnşallah Fazla çalışarak bu amaçlarıma ulaşacağım.”

– “Çok yetenekli bir sporcu”

Van Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Ekibi Antrenörü Emrah Eker ise Hiranur’un yaşıtlarından daha atik ve yetenekli olduğunu Anlatım etti.

Fizikî gelişimini tamamladıktan sonra atletin Fazla uygun noktalarda olacağına inandıklarını lisana getiren Eker, şunları söyledi:

“Altyapılarla birlikte 200’e yakın atletimiz bulunuyor. Yaklaşık 5 yıldır 1. Lig’e çıkma yolunda play-off oynuyoruz. Yıldızlar, gençler ve minikler kategorilerinde aktiflik gösteriyoruz. Hiranur, yaz okullarında bize gelen yeteneklerden biri. Onu keşfederek kadroya kazandırdık. Ligdeki en genç sportmen. Ablalarıyla birlikte idman yapıyor ve bu idmanlarda kendini göstererek Vakit vakit maçlarda da mühlet alıyor. Hiranur’u iki Yıl içinde Aka bir kulüpte göreceğiz. Kulübümüzün asıl gayesi altyapıdan kızlarımızı yetiştirip gruplara kazandırmak. Biz de o doğrultuda çalışıyoruz. Hiranur, gelişim basamağında. Fiziki olarak daha Fazla gelişecek ve ekip arkadaşlarına yetişecek.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir