onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. 61 amatör spor kulübüne nakdi yardım yapıldı!

61 amatör spor kulübüne nakdi yardım yapıldı!

admin admin -
10 0
Amasya’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanan 1 milyon 425 bin lira nakdi yardım, 61 amatör spor kulübüne verildi.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, 22 Haziran Spor Salonu’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, amatör spor kulüplerinin Amasya’da gençlerin ve çocukların spora yönelmesinde Aka Pay sahibi olduğunu söyledi.

Türkiye’de nihayet 20 yılda tarım, sanayi, teknoloji, ticaret, eğitim, ulaştırma ve toplumsal hizmetler üzere bütün alanlarda Aka gelişim ve dönüşüme imza atıldığına işaret eden Masatlı, yaşanan bu gelişimin her alanda olduğu üzere spor alanında da kendini gösterdiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkenin spor altyapısının yenilenerek kentlerin Çağdaş stadyumlar, spor salonları, yüzme havuzları, gençlik merkezleri ve öbür sportif tesislerle donatıldığını aktaran Masatlı, “Gelişen spor altyapısının yanı Dizi ülkemiz hem yetiştirdiği atlet sayısı hem de atletlerimizin milletlerarası muvaffakiyetleri bakımından da Değerli ilerlemeler kaydetmiştir. Ülkemiz genelinde 2002 yılında 278 bin olan lisanlı atlet sayımız, 2022 yılı sonu prestijiyle 12 milyonu geçmiştir.” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Vali Masatlı tarafından amatör kulüplerin liderlerine, dayanak çekleri teslim edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir