Abdullah Avcı: “Süper Lig’in en iyilerindeniz”

Futbol, Genel, Haberler Oca 10, 2023 Yorum Yok
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, bordo-mavili ekipte çalışmaların tekrar başlamasının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“İYİ MİYİZ? ARADAYIZ! MAKÛS MÜYÜZ?”

Şanssızlıklar yaşadıklarını vurgulayan Abdullah Avcı “22 maçlık resmi süreç için söyleyeyim; Özellikle 8-9. ayda oyuncu değişimleriyle birlikte planlamada olan oyuncular oldu, olmayan oyuncular oldu. Birinci 11’in 7-8’i yeni gelen oyunculardan oldu. Birinci 11’in 3 net oyuncusu sakatlandı. Bruno’nun aşil tendonu koptu, Edin’in kolu kırıldı, Dorukhan’ın çaprazı koptu. Oyuncuları mevkisel olarak farklı bölgelerde kullandık. Ömür’ü kıyı kullanmak zorunda kaldık. Performansını aşağı çekmek zorunda kaldık. 8-10 olarak Fazla daha düzgün oyuncu. Trezeguet solda tesirli ancak orada diğerini kullanıp onu sağa çekti. Ona Karşın birçok yeterli oyunlar da oynadık, ortada kalan oyunlar da oynadık. kimi Sonuç aldık, kimi alamadık. Güzel miyiz, ortadayız. Üzücü müyüz, değiliz. Ortada gidiyoruz. Bir ekip çalışmalar yapıyoruz. Hem oyunu, hem oyuncuyu, hem bilgileri inceliyoruz. Datalar ile müşahedeler uyuşunca pek Fazla şeyi aydınlatıyorsun.” dedi.

“HER KULAVARDA TRABZONSPOR VAR”

Dönemin kalan kısmına hazırlanacaklarını söyleyen Abdullah Avcı “Şampiyonluktan sonra değişim yaşandıktan sonra Trabzonspor her kulvarda var. Ligde devam ediyor. Konferans Ligi’nde Değerli maksatları var, koşacak. Kupada olacağız. Değişimin üzerinde Fazla çalışarak bu ortayı hem oyuncu, hem oyuncu üzerinden çalışarak, alanda pratikler yaparak, 22 maçın swot tahlilini yaparak hazırlıklara devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

“KAMPTA ÜÇ HAZIRLIK MAÇI”

Hazırlık maçları ile ilgili bilgi veren bordo-mavili teknik yönetici “Kampta 3 Tane hazırlık maçımız olacak. Sakatlıktan çıkanlar var. Onların müddetlerini planlayacağız. Kamp sürecini taktiksel ve pratikler yaparak geçireceğiz. Umarım sakatsız, herkesin daha sağlıklı olduğu bir başlangıç olur.” açıklamasını yaptı.

“BASKIDA DÖRDÜNCÜYÜZ”

Abdullah Avcı ayrıyeten “Üstüne basa basa söylüyorum. Bu oyun, bir bütün. Baskı yapıp topu alınca Geri vermezsin. Savunmayı, baskıyı, atağı yapacaksın, topa sahip olacaksın. Savunma, Akın yapmayacağız, yalnızca duran top mu çalışacağız yani. Biz neleri daha âlâ yapabilirizi çalışıyorsun. Agresif oyun ne demek? Kaç Tane baskı çeşidi var? Bu ligde rakip alanda baskı konusunda 4’üncü sıradayız. Bu güzel bir şey. İki üçe nasıl çıkarız buna bakacağız.” dedi.

“BU HİÇ SAĞLIKLI DEĞİL”

Bordo-mavili ekibin oyunuyla ilgili konuşan Abdullah Avcı “Maç başına kalemizde 10.9 şut görürken, en az şut gören 4. ekibiz. Geçen sene şampiyon olan kadro 13.8 şuta müsaade vermiş. Daha fazla. 6’ıncı sıradayız. Uğurcan ve savunma seni ayakta tutmuş. Bu sene daha yeterlisin aslında. Bu sene kalemize gelen şutların yüzde 71’i merkezden. Bunu nasıl açıklarsın? 8’ler merkezi kapatmamış, kıyı oyuncuları merkezi kapatmamış. Bunlar üzerinden çalışmalar yapıp daha üye indireceğiz. Rakibi en Çok uzun pasa zorlayan grubuz. Baskıyı Fazla hoş yaptığımız maçlar var. Baskıyla topu aldıktan sonra çabuk kaybediyorsan… Biz Fazla pas yapıyormuşuz ya biz, o denli lay lay lay lay. Birinci bölgeyi en az kullanan ekibiz. Bu hiç sağlıklı değil. En Çok orta yapan gruba döndük. Akan oyunda 80 taneden 1 tanesi gol oluyor. Orta yapmıyorsun, bilmem ne… Dünya Kupası seyrediyorsunuz, ne görüyorsunuz? Savunma ve hamleler daima bir bütün. Bir tanesi yapmadığın Vakit olmuyor. Kimler, kimleri cezalandırıyor. Bu oyun bir Tüm ve ayrıntıları var. Biz de doğruları yapmaya çalışıyoruz. Yediğimiz Yekün 29 golün 13’ünü set ataklarından yedik. 11 şahıs topun arkasındaymışız. Bunu çözmeye çalışacağız. Maç başına 15.6 şut denemişiz. Ligde en Çok şut deneyen ikinci kadroyuz. Neyimiz eksik? Koşu yapan oyuncu sayımız eksik. Oyuncu profilinden kaynaklanıyor. kıyı oyuncuları bu türlü olunca orta alanlarla oynadık ve Noksan kaldı. En Çok uzun pas kullanan kadroyuz. Futbol bunu kaldırmaz. Biz bunu geçen sene en az yapan kadroyduk, bu sene en çok. Bugün dünya futbolunda top ayağına en Fazla değen iki Tane oyuncu söyleyin, biri stoper biri kaleci. Bunu oynamayacak mı stoper, yanındaki stopere. İleri vurduğunda ne olacak? Ligin en az hava topu kazanan ekibiyiz. Bunlar bizim eksiklerimiz, daha Fazla çalışacağız ve daha güzel olmaya çalışacağız. Bu bir tespit, eksiklerinle ilgili. Ligde duran toptan yalnızca 1 gol yedik, o da frikikten. Hava topu kazanma oranımız yüzde 45. Vurduğumuz topu kazanamıyoruz. Geçen sene yüzde 57’den düşmüş. Sen sahipsiz topu alamıyorsan vurmanın manası yok, pas opsiyonlarını kullanacaksın. Maç başına 6 anahtar pas ile nihayet sıradayız. Final paslarımızın hepsi makûs. O denli imajlar Mevcut ki… Baka var, Visca var, Marek var. Pası yanlışsız atsan 2-0 olacak.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir