Abdurrahman Arıcı, PFDK’ye sevk edildi!

Futbol, Genel, Haberler May 04, 2023 Yorum Yok
TFF, Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Lideri Abdurrahman Arıcı’nın sportmenliğe karşıt hareket, ayrıyeten hakem ve diğer müsabaka vazifelileri hakkındaki kelamları nedeniyle PFDK’ya sevk edildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, “TÜRKİYE AKTİF FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ LİDERİ ABDURRAHMAN ARICI’ nın 29.04.2023 tarihinde medyada yapmış olduğu açıklamalarında yer Meydan “sportmenliğe ters hareket” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca ve “hakem ve öteki yarış vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.” sözleri kullanıldı.

ABDURRAHMAN ARICI NE DEMİŞTİ?

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) genel Lideri Abdurrahman Arıcı’nın, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Arıcı, “Fenerbahçe’nin 8 Yıl şampiyon olamamasında hakemlerin tesiriyle ilgili Oran veremem lakin hakem kusurlarıyla olamayabilir” demişti.

“Bazı hakemler örgütlenmiş olabilir”

Türkiye’deki bütün hakemlerin Fenerbahçe karşısında örgütlenmesinin Mümkün olmadığını söyleyen Arıcı, “Bazı hakemler örgütlenmiş olabilir. Bu kadar yanılgıların üst üste tıpkı ekip için olması soru işaretleri oluşuyor. İstanbulspor maçında yanılgılar vardı. Penaltı ve gol verilmedi. Gol durumunda kaleci, futbolcunun üzerine gidiyor, faul varsa kaleci yapıyor lakin gol iptal ediliyor. Bu bir tertibin verdiği karar mı diye sorsanız bir şey diyemem. Üst üste bunlar olunca beşerler düşünüyor” ifadelerini kullanmıştı.

“Lale Orta, Ali Koç’un savlarını çürütmeli”

MHK Lideri Lale Orta’nın Koç’un tezlerine yanıt vermesi gerektiğini söyleyen Abdurrahman Arıcı, “Karagümrük maçında Valencia’nın konumu da penaltı için değerlendirilmedi. Bu kusurlar Yan yana getirildiğinde Ali Koç için haklılık hissesi Mevcut diyebiliyorsunuz. Hakem yanlışı lakin kulüp lideri bunları Yan yana getiriyor. Sistematik oluyor diyor, o Vakit bir şey diyemiyorsunuz. TFF ve MHK’nın Gerekli açıklamaları yapması gerekiyor. Lale Orta durumlarla ilgili açıklamalar yapıyor. Kendi hakemlerini savunması gerekiyor. Ali Koç’un argümanlarını çürütmeleri gerekir” diye konuşmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir