Aboubakar direkten dönmüş!

Futbol, Genel, Haberler May 12, 2023 Yorum Yok
Brezilya basını International’in, Beşiktaş’ın golcüsü Aboubakar’ı almak için teşebbüslerde bulunduğunu bildirdi.

Brezilya takımı F.Bahçeli Valencia ile ön muahede yapmadan Evvel Cavani ve Aboubakar’ın kapısını çaldı. İşte haberde yer Meydan ayrıntılar: “International, yönetici Mano Menezes’in önderliğinde kuvvetli bir golcü arıyordu. Valencia ile görüşüp, muahededen Evvel Uruguaylı Edinson Cavanı ve Beşiktaş’ın Kaerunlu golcüsü Vincent Aboubakar’la temasa geçildi.

CAVANI DÜŞÜNMEDEN REDDETTİ

Brezilya’da oynama mümkünlüğü hakkında konuşmak için iki oyuncuyla da görüşüldü. İkisi de golcü eksikliğini giderecek kuvvetli isimler olarak ön plana çıkıyordu. 36 yaşındaki Edinson Cavani, İspanya’dan Valencia ile mutabakat imzaladıktan kısa bir mühlet sonra temasa geçildi. 30 Haziran 2024’e kadar kontratı bulunan forvet, verilecek fiyat ne olursa olsun Brezilya’da oynamak için Valencia ile olan mukavelesini bozmak istemediğini söyledi. Bunu asla düşünmek bile istemediğini bildirdi.

VALENCİA İLE GÜÇLÜ ANLAŞMA

31 yaşındaki Vincent Aboubakar, o sırada Suudi Arabistan’dan Al-Nassr’daydı. Fakat kulübü ayrılma konusunda kolaylık göstereceğini bildirdi. Fakat Aboubakar, Beşiktaş’la görüşüp, muahedeye varmıştı. 2025 yılına kadar mukavele imzaladı ve 1 dönemlik da opsiyonu bulunuyordu. International, bir Avrupa kulübüyle finansal olarak rekabet etmenin zorluğunu göze almadı ve vazgeçti. Yönetim daha sonra Beira Rio’da bulunan Luiz Adriano ve Fenerbahçe ile kontratı bitecek olan Enner Valencia ile bir ön mukavele imzaladı. İmzaların kuvvetli olduğu görülüyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir