Akintola: “Türkiye’den ayrılmayacağım!”

Futbol, Genel, Haberler Şub 11, 2023 Yorum Yok
Adana Demirspor’un Nijeryalı yıldızı David Akintola, ülkesinin basınına konuştu.

zelzele anında yaşadıklarını anlatan 27 yaşındaki oyuncu, o anları şöyle açıkladı:

“Şu anda Fazla korkutucu zira meyyit sayısı artıyor. Kulübümün bulunduğu Belde aslında sarsıntıdan Fazla etkilenmedi. Hayatımda bunu hiç yaşamamıştım. İnsanların hayatlarını korumak için kaçtıklarını televizyondan gördüm. Adana da meskenini kaybeden beşerlerle dolu lakin inançta kalmamız için Uğraş gösteriliyor ve bir Lahza Evvel bunun bitmesi için dua ediyoruz.”

“DONDURUCU SOĞUK VAR”

“Hayatta kalanların ise Ömür durumu uygun değil. Pencereden dışarı baktığımda hayatta kalanların battaniyelere sarıldıklarını ve bir ateşin etrafında kendilerini ısıtmaya çalıştıklarını görüyorum. Zira burada dondurucu bir soğuk var. zelzele anında duvar deliniyor zannettim. Pencerenin yanında durdum, kaçmak zorunda kalırsam diye. Sonrasında kulüpten aradılar ve inançta olduğumuzu, panik yapmamamız gerektiğini söylediler. Şu anda planım inançta kalmak. Lig bir müddet ertelendi. Ayrıyeten Türk hükümeti inanılmaz Vaziyet ilan etti, bu yüzden evdeyim. ancak Yine de idmanlarımı yapıyorum.”

“BİZİM İÇİN DUA EDİN”

“Sadece kaygı içinde yaşıyoruz ve bu durumun geçmesi için dua ediyoruz. Türkiye’den ayrılmayı düşünmüyorum. Önümüzdeki dönem sonuna kadar mukavelem var. Türkiye’de oynamayı seviyorum ve burada oyuncu olarak her şeyin yeterli gitmesinden Dolayı memnunum. Zelzelede göçük altında kalan atletler, bayanlar ve öbür beşerler umarım bir Lahza Evvel kurtarılır. Ayrıyeten zelzelede yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı diliyorum… Bizim için dua edin. Bu felaketin üstesinden gelmek için dualarınıza muhtaçlığımız var. Onyekuru da inançta… Onunla burada Birlikte oynadığım için Fazla memnunum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir