Altay’ın ligde kalma sevinci

Futbol, Genel, Haberler May 19, 2023 Yorum Yok
Spor Toto 1. Lig’in nihayet haftasında 20 Mayıs Cumartesi günü Tuzlaspor’u konuk edecek Altay’ın teknik yöneticisi Ayhan Tuna Üzümcü, “Ligin nihayet 2 haftasına kadar problemli bir süreç geçirsek de kadrosu ligde tutmak bizim ismimize sevindirici oldu.” dedi.

Üzümcü, AA muhabirine, geçen dönem Muhteşem Lig’den düştükten sonra Afyonkarahisar kampına 30 genç oyuncuyla gittiklerini kaydetti.

Daha sonra takımlarında tutmaları gereken 7-8 deneyimli isimle yollarına devam ettiklerini hatırlatan Üzümcü, şöyle konuştu:

“Sezona başlarken, ‘Sabırlı olursak, birinci 5 hafta biraz sancılı geçebilir lakin akabinde düzgün sonuçlar alırız’ diye düşünüyorduk. Sinan (Kaloğlu) Hoca’yla devam etmenin avantajı da buydu. Oyuncu kümesini tanıyan teknik yöneticimizle devam etmiştik. Akabinde 5. haftadaki Bodrumspor maçıyla birlikte başlayan düzgün gayret vardı. Ligin nihayet 2 haftasına kadar düşünceli bir süreç geçirsek de kadrosu ligde tutmak bizim ismimize sevindirici oldu.”

Üzümcü, transfer yasağı nedeniyle genç oyuncuları gruba kazandırdıklarını belirterek, Sinan Kaloğlu’nun misyondan ayrılmasının akabinde teknik yöneticiliğe geçmesiyle sistemsel bir ekip değişiklikler yaptıklarını söyledi.

– “Alt ıslak kümelerinden oluşan seçkin Küme meyvelerini vermeye başladı”

Geçen sene, Özellikle de düşme ihtimallerinin yükseldiği haftalarda 16, 17 ve 19 ıslak altı ekiplerindeki yetenekli oyuncuları Biricik bir Küme altında topladıklarını anlatan Üzümcü, böylelikle bir seçkin Küme kurduklarını lisana getirdi.

“Alt ıslak kümelerinden oluşan seçkin Küme meyvelerini vermeye başladı.” diyen Üzümcü, “İçeriden transferin birçoğunu oradan yaptık. Artık o Küme hala devam ediyor. 1-2 sene sonra onlar da Altay formasını giyip, ekibi bu liglerde temsil edebilecek duruma gelecekler. Hoş bir proje oldu. Oyuncular gelişmeye devam ediyor. Gelişirken de onları A ekibe nasıl kazandırabiliriz, bunun yollarını arıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Futbolcuların bu süreçte Altay’ı Fazla güzel biçimde temsil ettiğini kaydeden Üzümcü, “Birçok soruna karşın, ödemelerle, taraftarın aldığı cezalarla alakalı… Neredeyse bu dönem hiç taraftarla maç oynamadık. dahil alan avantajını hiçbir Vakit kullanamadık. çok kritik maçlarda Kırmızı kartlarla nereden baksanız bir saat Noksan oynadık. Ona Karşın bu karakterli oyuncu kümesi, kadrosu 2 hafta öncesinden kümede tutmayı başardı. Bu iftihar edilecek bir durum. Onlarla gurur duyuyoruz.” halinde konuştu.

Üzümcü, ligde geriye bir gayelerinin kaldığını belirterek, “Marco (Paixao) üzere daha Evvel tekraren gol hükümdarı olan, bu dönem da olma ihtimali Fazla yüksek arkadaşımızın Tekrar dorukta bitirmesini sağlarsak, bizim için bir Sevinç daha olacak.” diyerek kelamlarını tamamladı.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir