Altınordu’da şok karar! Bir devir sona eriyor!

Futbol, Genel, Haberler May 18, 2023 Yorum Yok
İç alanda aldığı Erzurumspor mağlubiyetiyle düşme çizgisine gerileyen Altınordu, 9 Yıl sonra 2’nci Lig’e düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, reis Mehmet Özkan kulüp çalışanına mail göndererek ayrılık kararını duyurdu.

Kırmızı-lacivertlilerin 2012 yılında şirketleşmesinin akabinde kulübün sahibi olan reis Özkan, “Helalleşmek” başlığıyla yazdığı veda metninde, “Benden yana hakkım varsa helaldir. Lütfen siz de hakkınızı helal edin” diye konuştu.

Altınordu Lideri Özkan, “Çok sevdiğim ve Hısım olarak saydığım Altınordu çalışma arkadaşlarım, merhaba” diyerek başladığı veda mektubunda şu tabirlere yer verdi;

“Yoruldum sözü Fazla yetersiz kalır, ben bittim. Dünya gözüyle hepinizle helalleşmek istiyorum. Kıdem tazminatlarınızı hepinize 6 taksitte ödeyeceğim. Kulübü Alışılmış ki biri(leri)ne devredeceğim. O biri(leri) kim ise ben de bilmiyorum. Bundan sonra sizlerle çalışmak isterse Evvel sizi Davet eder. İşinize gelirse çalışırsınız, gelmezse çalışmazsınız. Benden yana hakkım varsa helaldir. Lütfen siz de hakkınızı helal edin. Dünya hali bu, bana bir şey olursa tazminatlarınızı yeğenim Kenan Özkan kesinlikle vaktinde öder. Ben sizi her Vakit anılarımda, ‘Yol arkadaşlarım olan hoş insanlar’ olarak anacağım. Hepinize sıhhat ve iyilik dolu bir Ömür diliyorum.”

11 YILDA PEK çok YILDIZ YETİŞTİRDİ

İzmir’in Cumhuriyet’le yaşıt kulübü Altınordu, Seyit Mehmet Özkan’ın kulübün başında olduğu 11 yılda Türk futboluna pek Fazla oyuncu kazandırdı. Başta A ulusal Ekip forması giyen Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder üzere iki yıldız olmak üzere gençleri vitrine çıkaran Altınordu, nihayet 1.5 yılda oyuncu satamadı.

İzmir takımı 11 yıllık süreçte hem kendi yetiştirdiği hem de Öbür kulüplerden alıp yıldızını parlattığı Berke Özer, barış Alıcı, Alican Özfesli, Erce Kardeşler, Yusuf Acer, şair Can Oruç, Muhammet Taha Zirve, Atakan Üner, Ravil Tagir, Kerim Alıcı, Oğulcan Ülgün, Metehan Mimaroğlu, Erhan Erentürk, Burak İnce ve Enis Destan üzere isimlerden bonservis gelirleri elde etti. Altınordu alt ıslak kümelerinde ulusal gruplara 76 oyuncu gönderdi.

YABANCI OYNATMADAN FİNAL OYNADI

Altınordu, Özellikle 1’inci Lig’de yer aldığı nihayet 9 dönemde yabancı futbolcu oynatmayarak alkış topladı. “İyi İnsan, Yeterli Birey, Âlâ Vatandaş” sloganıyla bilinen İzmir temsilcisi, 2020-21 döneminde İstanbul’da oynanan Play-Off finalinde Altay’a 1-0 yenilerek Üstün Lig’in kapısından döndü. reis Seyit Mehmet Özkan’ın kulübü aldığı 2012-13 döneminde 3’üncü Lig’de bir sonraki dönem da 2’nci Lig’de üst üste 2 şampiyonluk yaşayan Altınordu, elde ettiği başarılarla amacını 100’üncü yılda Avrupa kupalarında çaba etmek olarak belirlemişti. Kırmızı-lacivertliler bu dönem bir mucizeye imza atıp ligde kalamazsa 100’üncü yılında 2’nci Lig’e dönüş yapacak.

ALTYAPIDA misal TESİSLER

Altınordu Lideri Seyit Mehmet Özkan, kırmızı-lacivertli kulübün altyapısına yaptığı yatırımlarla Örnek oldu. Altınordu Futbol Akademisi’ni Torbalı’da satın aldığı 80 bin metrekarelik toprağa kuran reis Özkan, genç oyunculara pek Fazla Avrupa kulübünde olmayan imkanlar sundu. Tesisin ismi Metin Oktay Yerleşkesi olarak belirlenirken, 2 doğal çim saha, 3 yapay, 1 hibrit çim saha, kaleci-forvet çalışma alanları, futsal salonu, top tekniği geliştirme salonu, atletik marifet parkuru, kriyojenik oda, yüksek irtifa merkezi, Yapay zeka tabanlı şut eğitim aygıtı, sportmen vücut sıhhati merkezi, fitness salonu, besi-tarım alanı, müze ve binalarla donatılan dev tesiste kalan genç oyuncular birebir vakitte eğitim hayatlarına da devam etti.

Yeşilyurt’taki kulübün eski merkezi Sait Altınordu Tesisleri ismiyle baştan aşağı yenilendi ve merkez futbol okulu olarak hizmet etmeye başladı. Uzun vadeli kiralanarak A ekibin hizmetine sunulan Selçuk’taki 70 bin metrekarelik İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde ayrıyeten altyapı turnuvaları gerçekleştirildi. Altınordu, 7 Çağdaş sahanın yer aldığı Selçuk’taki tesisinde düzenlenen Memleketler arası U12 İzmir Cup ile Avrupa’nın Kıymetli kulüplerine mesken sahipliği yaptı. Ayrıyeten Kuşadası’nda 62 yataklı ve Aleni yüzme havuzlu bir otel, uzun vadeli kiralanarak A grup için Beytullah Baliç Yerleşkesi ismiyle kamp merkezine çevrildi. Kamp merkezine doğal çim saha, Özel çalışma alanları, kondisyon merkezi, sportmen sıhhati kısmı yapıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir