Andrea Pirlo’dan Arda Güler’e övgü dolu sözler

Futbol, Genel, Haberler May 19, 2023 Yorum Yok
Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Andrea Pirlo, yayıncı kuruluşta açıklamalarda bulundu.

İtalyan teknik adam, “Süper Lig’den Avrupa’da oynama potansiyeli olan oyuncular” istikametinde gelen bir soruya, “Arda Güler, burada en öne çıkan isimlerden biri. Şampiyon prototipinde bir oyuncu diyebiliriz. En üstteki düzeye en yakın olabilecek oyunculardan biri. Kalitesi, oyun görüşü, tekniği, her şeyiyle Fazla Kıymetli istikbal vaat eden bir oyuncu. lakin gelişmeye devam etmek zorunda. Her gün gelişimini sürdürmek zorunda. Yanlışsız yönlendirmelerin yapılması gerekiyor bu tip oyunculara. Kendisi Avrupa hatta dünya düzeyine çıkabilecek yeteneğe ve bir oyuncu karakterine sahip diyebilirim.” yanıtını verdi.

“DÜNYANIN HER YERİNDE GÖZÜ KAPALI OYNAR”

Pirlo, Arda Güler’in hangi ligde oynayabileceği istikametindeki soruyu ise, “İspanya birinci akla geliyor. İtalya’da tahminen biraz zorluk yaşayabilir. lakin biraz daha fiziğini üste çektiği Vakit dünyanın her liginde gözü kapalı oynayabilecek bir oyuncu.” diye yanıtladı.

Pirlo nihayet olarak Arda Güler’e ne tavsiye edebileceğinin sorulması üzerine, “Fiziğinin üstüne çalışmalı. Tüm genel oyunun her istikametine daha Çok çalışmalı. Hem Arda için hem de bütün genç oyuncular için bunu söyleyebiliriz. 17-18 yaşlarında bu oyuncuların oynaması, fizyolojik gelişmelerini tamamlamamış olmaları. Bunları tamamlayıp, bir de üstüne atlet fiziğini ekleyecekleri için bu gelişimleri Fazla Değerli oluyor. Zati futbol oynamayı bilen varsa, bir oyuncu futbol oynamayı biliyorsa her ligde oynar. Hiçbir lig Sorun olmaz” sözlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir