Ankaragücü’nden hakem tepkisi!

Futbol, Genel, Haberler May 18, 2023 Yorum Yok
MKE Ankaragücü Kulübü Yönetim Heyeti Üyesi ve Basın Sözcüsü Hüseyin Aytekin, Spor Toto Harika Lig’in 34. haftasında Fraport TAV Antalyaspor’la 1-1 berabere kaldıkları maçın hakemi umut Öztürk’e reaksiyon gösterdi.

Müsabakadan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aytekin, üç durumda penaltı beklentilerinin olduğunu ve hiçbirinde VAR’ın hakemi izlemek için kenara çağırmadığını anlatarak, şöyle konuştu:

“Yine tartışmalı konumlar var. Maçtan sonra kimi eski hakemlerle konuştum. Maçın heyecanıyla kimi yanlış görebiliyoruz ancak hepsinin ortak noktası Taylan’ın konumu penaltı verilebilir fakat nihayet konum net penaltı. Keşke yakaladığımız durumları değerlendirip maçı Tekrar kazansaydık, bunu gerçekleştirebilirdik. Beraberlik aldığımız bir karşılaşmada hakem yanılgılarını konuşmaktansa kazanıp konuşmayı daha Fazla isterdim. Taylan’ın tartışmalı penaltı durumunun devamında gol oldu. nihayet dakikada Fazla net bir penaltı durumu vardı.”

Fenerbahçe maçından sonra yaptığı açıklamaları da hatırlatan Aytekin, “Anadolu kulüplerine davette bulunmuştuk. Biz bugün buradan 3 puanı aldığımızda ligin alt sıralarıyla arayı açıp, ligden düşme tehlikesini ortadan kaldırarak büsbütün kupaya adapte olacaktık. Bu formda kusurlar gerçekleştiği Vakit taraftarlarımız geriliyor. Onlar da buraya galibiyet için geldi. Haklı olarak düşme korkusunu yaşamak istemiyorlar. Benim ekrandan gördüğümü VAR’daki hakemler net bir biçimde görüp orta hakeme bildirebilir. Biz şu Lahza hakem yanılgılarıyla kaybettiğimiz puanların yarısını alsaydık, ligde Fazla daha üst noktalardaydık.” ifadelerini kullandı.

Hakem yanlışlarıyla kaybettikleri puanların planlarını bozduğunu savunan Aytekin, “Kupaya olan adaptasyonumuzu da etkiliyor. Taraftarlarımızın protestolarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu maçı Fazla daha rahat kazanabilirdik. İstediğimiz oyunu oynayamadık tahminen de lakin penaltı olabilecek bir durumdan sonra gol yiyoruz ve maçın sonunda Fazla net bir penaltımız verilmiyor. Hakem yanlışlarıyla ilgili Harika Lig kulüpleri 50’nin üzerinde İzah yapmışlar. Burada futbolu kolaylaştıran Mevcut sistemi geldi. Burada hakemlerin artık Fazla adaletli bir idareyle maçları yönetmesi gerekiyor. Ligin bitmesine az bir müddet kaldı. Umarım daha Çok kulüp temsilcileri daha Çok İzah yapmak zorunda kalmaz.” değerlendirmesinde bulundu.

Aytekin, nihayet dakikada penaltı bekledikleri durumdan sonra kazandıkları korneri kullanmadan hakemin maçı bitirmesine de reaksiyon gösterdi.

Hüseyin Aytekin, MKE Ankaragücü’nün 113 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayarak, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Böyle coşkulu bir tribün, 20 bin şahıs stada geldi, Türkiye’de kaç müsabaka bu formda oynanıyor? Biz, kulübümüzün haklarını korumak zorundayız. Türkiye’de birinci kere bir toplantı düzenledik, birçok kulübe davette bulunduk. Hakemler her Vakit maçların önüne geçiyor. Ankaragücü topluluğu inansın, biz bu sene ligde kalacağız, inşallah da kupada final oynayacağız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir