Antalyaspor: “3 puan için mutluyuz”

Futbol, Genel, Haberler Nis 30, 2023 Yorum Yok
Spor Toto Üstün Lig’in 32. haftasında VavaCars Fatih Karagümrük’ü deplasmanda 1-0 yenen Fraport TAV Antalyaspor’da teknik Mesul Alfons Groenendijk, 3 puandan Dolayı Mesut olduklarını söyledi.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan gayretin akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Groenendijk, skora muhtaçlıklarının olduğu bir devirde galip geldikleri için Mesut olduklarını Anlatım etti.

Futbolda taktik disiplinin Fazla Değerli olduğunu vurgulayan Groenendijk, “Bir gol daha bulup maçı erken koparabilirdik. Yakaladığımız fırsatları değerlendiremedik ve nihayet dakikada rakibe net bir Talih verdik. Futbol; uğraş, azim, Dilek ve hırstan ibarettir. Bunları da eklediğinizde bugün gelen 3 puanın ehemmiyeti arttı. bütün bunları alana yansıtıp 3 puan aldığımız için ayrıyeten memnunum. Bugünkü skor bizi daha rahat bir pozisyona taşıdı. 3 puanı getirecek oyunu Beşiktaş karşısında da oynamak istiyoruz.” diye konuştu.

Hafta içinde ekiple gereken bütün konuşmaları yaptıklarını ve kadro ruhunu Geri getirmek için yapılan toplantıların işe yaşadığını da kelamlarına ekleyen Alfons Groenendijk, şunları kaydetti:

“Son 2 maça gol yiyerek başlayan bir Antalyaspor vardı, bugün tam zıddı bir durum oldu. Bu sene istikrarsızız. Oyun ve skor manasında istikrarımız yok. Bunu başarabilseydik ligde daha farklı durumda olurduk. Bugün, nasıl oynamamız gerektiğinin karşılığını veren futbolcu topluluğu vardı. Bu işin sırrı da burada bâtın.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir