Antalyaspor: “Hataları sorgulamamız gerekiyor”

Futbol, Genel, Haberler Nis 26, 2023 Yorum Yok
Spor Toto Üstün Lig’in 31. haftasında meskeninde Demir Küme Sivasspor’a 2-1 yenik olan Fraport TAV Antalyaspor’da teknik Mesul Alfons Groenendijk, rakibe Fazla değerli bir 3 puan verdiklerini söyledi.

Groenendijk, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında, ekibinin bu formda maça başladığını görmenin kendisi için üzücü olduğunu belirtti.

Taktikle alakası olmayan bir maç başlangıcı yaptıklarını Anlatım eden Groenendijk, “İlk 15 dakikada maçı nasıl rakibe verebiliyorsak o biçimde verdik diyebilirim. Futbol kusurlar oyunu lakin bu kadar kusur yapan bir ekip kabul edilemez. Maç 20.00’da başladı lakin biz 30. dakikada başladık diyebiliriz. Bu dakikadan sonra net talihler elde ettik lakin yararlanamadık.” dedi.

İkinci yarıda erken gelen golün beraberlik golü için kendilerine uzun bir Vakit tanıdığına dikkati çeken Groenendijk, “İkinci yarıda eksiksiz oynayan, istekli, istekli bir ekip vardı. Geç uyanmamızın sebebi nedir bunu araştıracağız. Maça geç uyandık, geç geldik diyebilirim. Puanlara gereksinimimiz var. Acil puan almamız gerekiyor. 3 puan alamadığımız maçlardan bir puan çıkarsak bize yardım edecek.” diye konuştu.

“Karagümrük maçı kritik”

Yenilginin tahlilini yapacaklarını aktaran Groenendijk, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Cumartesi günü İstanbul’da Kıymetli bir maçımız var. Karagümrük karşısına puan toplamak için çıkacağız. En acil yapmamız gerekenler ortasında kusurları sorgulamak da yer alıyor. çok değerli bir 3 puanı rakibe verdik. Bunun farkında olup oyuncu kümesi, grup olarak tepki göstermemiz gerekiyor. Karagümrük maçı kritik ve 3 puanla ayrılmak için çalışacağız”

Lig sıralamasında inançlı durumda olmadıklarına dikkati çeken Groenendijk, “6 maçtan da puan almak için savaşacağız. Puanların ne kadar kritik olduğunun farkına varmalıyız. Oyuncu kümesi da inşallah maçtan sonraki konuşmamızın akabinde bu durumun farkına varmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir