Antalyaspor’dan tüzük değişikliği açıklaması!

Futbol, Genel, Haberler Nis 27, 2023 Yorum Yok
Antalyaspor futbol A kadrosu ve altyapıların bağlı olduğu Antalyaspor AŞ’nin Sabri Gülel, amatör branşların bağlı olduğu Antalyaspor Kulübünün ise Aziz Çetin başkanlığında faaliyetlerini sürdürmeye devam edeceği bildirildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, Antalyaspor Kulübü Derneği’nin 25 Nisan 2023’te gerçekleştirilen harikulâde genel şurasında tüzük değişikliği yapılarak, birtakım değişikliklere gidildiği belirtildi.

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin, 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu yeterince sicil kayıtları ve süreçlerinin Vilayet Sivil Toplumla Bağlar Müdürlüğünden, Gençlik ve Spor Bakanlığına intikal ettirilmesi nedeniyle kulübün, dernek statüsünden çıktığı Anlatım edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu nedenle yapılan tüzük değişikliği yeterince, Antalyaspor Kulübü Derneği, bundan bu türlü Antalyaspor Kulübü olarak anılacaktır. Ayrıyeten kurumsallaşmaya yönelik ve yeni yasanın gereği olarak burs yönetmeliği, satın alma, prim, Ödül ve ceza, bütçe uygulamaları üzere kimi yönetmeliklerin çıkartılması gerekliliği yeni tüzükte yer aldı. 7405 sayılı yasanın 47’nci kararı mucibince bütçe uygulamaları, borçlanma yöntemleri ve uyulması gereken kurallar, tüzükte detaylı olarak belirtildi. Futbol A grup ve altyapılarımızın bağlı olduğu Antalyaspor AŞ Sabri Gülel başkanlığında, amatör branşlarımızın bağlı olduğu Antalyaspor Kulübü ise Aziz Çetin başkanlığında faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir. Bu vesileyle kulübümüzde yapılan bu tüzük değişikliğinin topluluğumuza iyi olmasını diler, gerçekleşen değişikliği kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir