onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. Arenas: “Embiid formsuz ve hep yoruluyor, bu yüzden kazanamıyor”

Arenas: “Embiid formsuz ve hep yoruluyor, bu yüzden kazanamıyor”

admin admin -
7 0
Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, Philadelphia 76ers’ın yıldızı Joel Embiid’in “şampiyonluk düzeyinde rekabet edemeyecek olmasının” sebebinin, formsuzluğu olduğunu söyledi.

Embiid’in playoffların üst tiplerinde maç kazanamama sebebinin “formsuz oluşu” olduğunu argüman eden Arenas, referans olarak yıldız oyuncunun çoklukla nihayet çeyreklerde Kötü performans göstermesine işaret etti:

“Dördüncü çeyrek performanslarından Mesul tutulması gerekiyor, zira Daimi yorulup duruyor. Kendi oyun üslubuna nazaran formda olabilir, Ancak bir 7. maç formunda, şark Konferansı Finalleri formunda yahut şampiyonluk formunda değil.

İlk iki Zaman için yeteri kadar formda olsa da, dördüncü çeyreklerde daima yorgun düşüyor. Bu her sene bu türlü. Öbür bir düzeye ulaşmak için, farklı şeyler yapması gerektiğini anlamış değil.”

Playofflarda Embiid 23.7 sayı, 9.8 ribaund ve 2.8 blok ortalamaları yakalamış olsa da, bu sayılar olağan dönemde yakaladığı 33.1 sayı, 10.2 ribaund ve 4.2 asist ortalamalarının altındaydı.

Embiid ayrıyeten, sayı ortalaması bazında NBA tarihinde bir MVP dönemiyle playoff dönemi ortasında en Fazla düşüş yaşamış olan oyuncu pozisyonunda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir