Bakan Kasapoğlu: “Amatörler Türk sporunun kalbidir”

Futbol, Genel, Haberler Kas 04, 2022 Yorum Yok

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporu tabana yayma ve altyapıyı geliştirmeye yönelik çalışmalarının bütün süratiyle devam ettiğini söyledi.

Kırklareli Atatürk Stadı’nda amatör spor kulüplerinin temsilcileriyle bir ortaya gelen Kasapoğlu, 20 yılı aşkın süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin dört bir yanında tesisler inşa ettiklerini lisana getirdi.

Bu tesislerde bugünlerin ve yarınların şampiyonlarının yetiştiğini belirten Kasapoğlu, “İşte ben bugün gördüğüm bu tabloyla bir Defa daha ‘Türkiye Yüzyılı’nın, Türk atletlerinin yüzyılı olacağını görüyorum.” sözünü kullandı.

Önceki yıllarda temsilcisi dahi olmayan branşlarda artık şampiyonların yetiştiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“İşte bu çeşitlilik, işte tenis, işte atletizm, işte futbol, işte basketbol, işte yüzme… Burada her bir çeşit atletimiz var. Her biri güçlü, donanımlı bir formda yetişiyor. Bugün hem Kırklareli merkezimizi hem ilçelerimizi tekrar masaya yatırdık. Havuzundan salonuna, kortlarına, basketboluyla, voleyboluyla, futboluyla, tenisiyle, atletizm alanlarıyla yeni planlama yaptık. Ben bütün bu yatırımlarımızın, tesislerimizin Kırklareli’miz ve genç atletlerimiz için güzel olmasını diliyorum. İşte fırsat eşitliği, işte gençliğe itimat, genç odaklı siyaset. Her bir çalışmanın bugüne kadar Allah’a şükür meyvelerini, hoş sonuçlarını gördük. İşte burada yetişen, burada bugünlerimizi, yarınlarımızı daha aydınlık kılacak gençlerle beraberiz. Biz her daim diyoruz ya ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı daima yanında.’ diye. Bugüne kadar olduğu üzere bütün imkanlarımızla, Çağdaş altyapımızla, antrenörlerimizle… Az Evvel pek Fazla branşta Kırklareli vilayetimizde hizmet veren antrenör arkadaşlarımla bir ortaya geldim. İlkokullarda antrenörlerimiz vazife yapıyor. Salonlarımızda, gençlik merkezlerimizde, yurtlarımızda varlar. Sporu bir kültür haline daha kuvvetli getirme noktasında, spordaki potansiyeli, başarıyı, performansı artırma noktasında, gençlerimiz başta olmak üzere 85 milyonun bütün imkanlarımızla yanında olmaya devam edeceğiz.”

“Amatörler Türk sporunun kalbidir”

Bakan Kasapoğlu, amatör kulüpleri, amatör atletleri “Türk sporunun kalbi” olarak nitelendirdi.

Sporla uğraşan herkese teşekkür eden Kasapoğlu, “Bundan sonraki süreçte bakanlık olarak, gençlik ve spor Vilayet müdürlüklerimizle, ilçe müdürlüklerimizle, Kırklareli Valiliği’mizle, belediyelerle, kaymakamlıklarla ve kulüplerle Amel birliklerimizi, sizlere erişimi daha da kolaylaştırma ismine her türlü imkanı sunma yolunda devam edeceğiz. Genç voleybolcularla karşılaştım. Yarının sultanları yetişiyor. Hamdolsun onların burada eforuna Şahit oldum. Her bir branşı altyapıyla, maddi imkanlarla, imkanlarla ve şahsen yanınızda olarak manevi manada da desteklemeye devam edeceğiz. bütün atletlerimize gönülden muvaffakiyetler diliyorum. Bilhassa aileler burada. Gençlerimizin, çocuklarımızın her daim yanında olan, Aka bir özveriyle onları bugünlere, yarınlara hazırlayan değerli anneler babalar var. Antrenörler var, öğretmenler var, hocalar var. Her birine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kasapoğlu, daha sonra Gençlik Merkezi’nde gençlik başkanları ve antrenörlerle bir ortaya geldi. Bakan Kasapoğlu’na, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Beyaz Parti genel reis Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz da eşlik etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir