Bakan Kasapoğlu: “İzmir’in yükselen yıldızını parlatacağız”

Futbol, Genel, Haberler May 05, 2023 Yorum Yok
 Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 14 Mayıs’taki 2023 Türkiye genel Seçimleri öncesi Milletvekili adayı olduğu İzmir’de kentin esaslı spor kulüplerinden Karşıyaka’yı ziyaret etti.

Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ne gelen Bakan Kasapoğlu’nu Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı ve Eski Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir karşıladı. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, “İzmir’in her alanda olduğu üzere sporda yükselen yıldızını parlatacağız” iletisi verdi. “Spor kulüpleri bizim en Kıymetli paydaşlarımızdan biri” diyen Bakan Mehmet Kasapoğlu, “Kulüpler, federasyonlar, sportmenler ve aileleri daima Birlikte bir bütünüz. Bir Tüm olarak sinerjimizi artırmayı hedefliyoruz. Münasebetlerimizi güçlendirme temelinde çalışıyoruz. İzmir bir spor kenti. Esaslı kulüpleriyle, kuvvetli tesisleri ve spor altyapısıyla, birbirinden Bedelli yetiştirdiği efsane atletleri ve günün şampiyonlarıyla sahiden bir spor kenti. Maksadımız İzmir’imizi sporda daha üst noktalara taşımak. İzmir’in spor turizmi potansiyelini elbette hepimiz biliyoruz. Onu güçlendirme gayesindeyiz. Bu yüzden kulüplerle her Vakit olduğu üzere alakamızı, işbirliğimizi artırmaya devam edeceğiz. Bugün İzmir’deki kulüplerimizi ziyaretlere başladık” halinde konuştu.

“KARŞIYAKA ESASLI BİR CAMİA”

Karşıyaka Spor Kulübü’nün pek Fazla branşta Kıymetli sportmenler yetiştiren esaslı bir kulüp olduğunu Anlatım eden Bakan Kasapoğlu, “Bu manada değerli reis ve yöneticileriyle kulübün şu anki durumu ve istikbal planlarını, projelerini konuştuk. Nasıl ülkemizde bütün kulüplerimizin yanındaysak Karşıyaka Spor Kulübü’nün değerli topluluğunun da elbette yanındayız. Yanında olmaya davam edeceğiz. Tenisiyle, yelkeniyle geniş bir perspektif sunan bir kulüp. Basket ve futbolu esasen takip ediyoruz. Farklı branşlara yatırım yapan bir kulübümüz. Onların yanında olmaya devam edeceğiz. Öğlenden sonra Göztepe’yi ziyaret edeceğiz. Altay’ımızı Altınordu’muzu inşallah ziyaret etmeyi planlıyoruz. İzmir’in her alanda olduğu üzere sporda da yükselen yıldızını daha da parlatacağız” dedi.

KASAPOĞLU VE ÖZDEMİR’E FORMA HEDİYESİ

Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, pek Fazla Defa kulübü ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun Ankara’da kendilerine her Vakit kapılarını açtığını söyleyerek kendisine teşekkür etti. Bakan Kasapoğlu ve Nihat Özdemir’e projeksiyonla Mavişehir’de inşa edilmesi planlanan yeni tesis projeleriyle ilgili sunum da yapan Turgay Büyükkarcı, “Hem stat konusunda hem şu Lahza hayalimiz olan 100 dönümlük tesis yeri konusundaki muazzam takviyeleri oldu. Bu dayanağın devam edeceğinden hiç kuşkumuz yok” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda Karşıyaka Lideri Büyükkarcı, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ve Eski TFF Lideri Nihat Özdemir’e isimlerinin yazıldığı olduğu Karşıyaka formaları Armağan etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir