onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Bakan Kasapoğlu’ndan Göztepe’ye çifte müjde

Bakan Kasapoğlu’ndan Göztepe’ye çifte müjde

admin admin -
10 0
Göztepe Yönetim Heyeti Üyesi ve Eski reis Mehmet Sepil’in mesken sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Bakan Kasapoğlu, sarı-kırmızılıların efsane futbolcularıyla ve amatör branşlardaki genç atletleriyle bir ortaya geldi. Futbol kadrosu kaptanları İsmail Köybaşı, Atınç Nukan ve Yasin Öztekin de ziyarette Amade bulundu. Mehmet Sepil, ziyarette Bakan Kasapoğlu’na ve Beyaz Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’ya forma İkram etti. Eski TFF Lideri Nihat Özdemir de ziyarette yer aldı.

KASAPOĞLU: DÜNYANIN EN HOŞ STATLARINDAN BİRİ

Göztepe’nin ülkemizin güzide kulüplerinden biri olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Göztepe yalnızca futbol değil pek Fazla branşta sportmen yetiştiren bir kulüp. Efsane atletleri yetiştirmiş bir kulüp. Burada cimnastik, yüzme, okçuluk, hentbol, voleybol, yelken, windsurf üzere pek Fazla branşta sportmen arkadaşım var. Geniş bir perspektifle spora Ehemmiyet veren ve yatırım yapan bir kulüp. Ülkemizin esaslı kulüplerinden biri” diye konuştu.

Göztepe Gürsel Aksel Stadı’nın dünyanın en hoş statlarından biri olduğunu kaydeden Kasapoğlu, “Son yıllarda İzmir’imize ve ülkemize kazandırdığımız bir stadyum ve birebir vakitte bir Ömür merkezi. İnşallah en kısa müddette o Ömür merkezi misyonunu da taşımaya başlayacak. Onun muştusunu vereyim. Bununla Birlikte Göztepe’nin geleceğine yönelik olarak yaptığımız çalışmalar var. Bilhassa de altyapı ve İnciraltı ile ilgili çalışmalarımız var. İnşallah onları da en kısa vakitte tamamlayacağız” dedi.

“İZMİR’İN SPOR MARKASINI BİRLİKTE YÜKSELTECEĞİZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, İzmir’in spor altyapısına ve vizyonuna sahip bir Vilayet olduğunu söyleyerek, “İzmir’in spor markasını Birlikte yükselteceğiz. Bu vizyonu Birlikte güçlendirip geleceğe daha kuvvetli taşıma gayemiz var. Kulüpler en Aka paydaşlarımızdan biri. İşbirliği için değerli liderime teşekkür ediyorum. Taraftarıyla, yöneticisiyle, ülkemizi üste taşıyacak yarınlara yürüyeceğiz” biçiminde konuştu.

“SPORU FUTBOLDAN İBARET GÖRMÜYORUZ”

Kulüplerin yeni mevzuat çerçevesinde hazırlıklar yaptığını Anlatım eden Bakan Kasapoğlu, “Göztepe’nin yeni iştirak yapısı, yabancı kapital işbirliği değerli. Bunlar ülkemiz açısından yeni başlangıçlar. Bunların Türk sporunu, Türk futbolunu daha farklı noktalara taşıyacağına inanıyorum. Biz sporu futboldan ibaret görmüyoruz. Burada o tablo var. bütün atlet arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Göztepe’nin efsane isimleriyle bir ortaya geldiğini anlatan Mehmet Kasapoğlu, “Büyüğüyle, genciyle spor Fazla Özel bir sevda. Bu sevdayı bütün halka ulaştırmak bizim vazifemiz. Sporu erişilebilir kılmak, spor kültürünü kuvvetli kılmak bizim misyonumuz. İzmir’deki spor altyapısına yönelik atılımlarımıza yeni ataklar ekliyoruz. Çarşamba günü Fazla Aka bir yatırım, açılış merasimi gerçekleştirdik. Bunlar kulüplerle, federasyonlarla, Lokal idarelerle işbirlikleriyle inşallah kuvvetli halde devam edecek” iletisi verdi.

ATİLLA KAYA: STADYUM DEĞİL, ÖMÜR MERKEZİ

Beyaz Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Gürsel Aksel Stadı’nın yalnızca bir stadyum değil bir Ömür merkezini olduğunu vurgulayarak, “Bu Ömür merkezi 7 gün 24 saat hizmet verecek. Sayın bakanımıza İzmir’e kazandırılan bu Aka eser için şükranlarımızı sunuyoruz. Devamında çalışmalar var, tam bir Ömür merkezi haline getirme noktasında bakanımızın uğraşı bizim için Fazla değerli. İnşallah İzmir’imize en yakın vakitte kazandırmanız bütün Göztepe topluluğunu Mesut eder” dedi.

MEHMET SEPİL: KASAPOĞLU İZMİR İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

Göztepe Yönetim Heyeti üyesi ve Eski reis Mehmet Sepil, Mehmet Kasapoğlu’nun sporda Fazla deneyimli bir İsim olduğunu lisana getirerek, “Siyasi hayatına İzmir’de devam etme kararı aldı. İzmir için Aka bir baht. İzmir’in sporda yapması gereken atılımlar var. Bakanım bunları Fazla yeterli biliyor. İzmir sporunun Fazla daha yeterli noktalara geleceğine eminim” sözlerine yer verdi.

“Biz Türkiye’nin en hoş statlarından bir adedine sahibiz” diyen Sepil, “Kendimizi Fazla şanslı hissediyoruz. Bu stadyum 4 Yıl Evvel açıldığında pandemi ve arka geriye gelen talihsizliklerden Dolayı tamamını açamadık. Hayalimiz üstte çatıda yürüyen aileler, spor yapan çocuklar. Tam bir Ömür merkezi olacak. Sağlıklı Maşam Merkezi demiştik ismine. Sayın bakanımızın Yardımcı olacağını biliyoruz. İnşallah Göztepelilere o muştuyu vereceğiz” diye konuştu.

İZMİRSPOR’U DA ZİYARET ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Bölgesel Amatör Lig’e yükselen İzmirspor’u da ziyaret etti. Kulüp binasındaki ziyarette İzmirspor Lideri Nedim Topaloğlu, Bakan Kasapoğlu’na forma Armağan etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir