Batshuayi’nin Beşiktaş’taki halinden eser yok; İkiye katladı

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Fenerbahçe’nin pazar gecesi Atatürk Olimpiyat Stadı’nda İstanbulspor’u 5-2 yenik ettiği maçta hat-trick yapan Michy Batshuayi, Sarı-Lacivertli forma altında kusursuz bir performansa imza atıyor.

Belçikalı yıldız, Muhteşem Lig’de yer aldığı 256 dakikada 5 gol atarken, Avrupa Ligi’nde 225 dakikada 3 gol attı. Batshuayi, Muhteşem Lig’de 51 dakikada 1 gol atarken, Avrupa Ligi’nde 71 dakikada 1 gol kaydetti. Batshuayi’nin bu dönem Fenerbahçe’deki performansıyla, geçen dönem Beşiktaş’taki performansı karşılaştırıldığında Değişik bir durum ortaya çıkıyor.

BEŞİKTAŞ’I İKİYE KATLADI

Belçikalı yıldızın maç başına gol beklentisi, maç başına isabetli şut oranı her iki grupta da Derhal derhal eşitken, maç başına attığı gol oranı Fenerbahçe’de 2 katını bulmuş durumda. Fenerbahçe’de 14 maçta 9 gol atan Batshuayi’nin bu istatistiği Beşiktaş’ta 42 maçta 14 goldü.

ŞUTLARI BOŞA GİTMİYOR

Bu durum Batshuayi için “Fener’de vurduğu gol oluyor” yorumlarını beraberinde getirdi. Kimi futbol otoriteleri de “Batshuayi, Beşiktaş’ta çoğunlukla sırtı dönük olarak topla buluşuyordu. Jesus’un sisteminde ise gol bölgesinde yüzü dönük olarak topla buluşuyor. Bu da onun işini kolaylaştırıyor” yorumunda bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir