onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. “Berna Gözbaşı dünya çapında bir iş yaptı”

“Berna Gözbaşı dünya çapında bir iş yaptı”

admin admin -
26 0
Spor Toto Harika Lig’de döneme transfer yasağıyla başlayan, 14 haftalık kısımda 7 galibiyet ve 2 beraberlik sonucunda 23 puanla 6. sırada yer Meydan Yukatel Kayserispor’da kulüp reis vekili Semra Demirer, reis Berna Gözbaşı’nın Fazla Kıymetli işler başardığını söyledi.

Semra Demirer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Berna Gözbaşı’nın bir ‘Cumhuriyet kadını’ olduğunu belirterek, “Maddi imkanları sonuna kadar kullanarak Kayseri’ye bir toplumsallık kattı. Kentin gençlerine, bayanlarına o toplumsallığı kazandırmak için ailesini, işini ihmal etti. Berna reis dünya çapında bir Amel yaptı. Beklentiye girmeden yaptı. Başardık. Bayanların Yönetim konseylerinde, liderlik konumlarında Fazla daha Çok olması lazım.” dedi.

Maddi imkanların olmayabileceğini vurgulayan Demirer, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Berna liderin her zorluğu göğüslemesi, altyapıya inanan idealist ve ‘Ben işimi hoş yaparım’ diyen, Fazla Önemli kültür ve eğitim almış, idealist çağdaş Atan üzere bir hocanın olması başarıyı getirdi. Şikayet etmektense, var durumu kıymetlendirecek bilgiye ve sevgiye sahipsek, birbirimizi kucaklarsak elimizdeki takımla Fazla Aka muvaffakiyet elde edebiliyoruz. çağdaş hoca bunun örneği. Fair play mükafatı de aldı. Ne hengamesi Mevcut ne küfrü var. Altyapıdaki oyuncuları küçümsemiyor, her birine dokunuyor. Sistemi zirveden aşağıya kadar tıpkı biçimde götürüyor. Bir sistem kuruyor. Bu türlü genç hocalara da yol açmak gerekiyor. Hoca bunun en hoş örneği. Ahlaklı, elindeki malzemeyi en güzel formda pahalandıran çağdaş hoca üzere idealist hocalara bu ülkenin muhtaçlığı var. Ülkemizde bu türlü hoş beşerler var. İlhan Palut, Okan Buruk, Emre Belözoğlu bunu yapıyor.”

Geçen dönem Ziraat Türkiye Kupası’nda da final oynayan Kayserispor’un kenetlenerek başarılı olduğunu vurgulayan Demirer, “Kayseri’de hocamızın hümanistliği, yüksek karakteri, oradaki oyuncuların hoş karakteri, Berna liderin annelik hissiyle kucaklaması başarıyı getirdi. Bizler de özveriyle, beklentisiz, çıkarsız, yalnızca ülkemizin gençlerini severek, bir bayanın zorluk yaşadığını hissedip dayanak olduk. Sonucunu görüyoruz. Bu yalnızca Aka paralarla olacak şey değil. Ruh ve kimya da lazım. Benim de yönettiğim bir kulüp var. Her türlü İmkan yahut imkansızlıklar içinde her türlü çocuğa hizmet veriliyor ve çocuklar uçuyor. Onları yararlı hale getirebiliyorsunuz. Böylelikle Türkiye ve dünyaya hizmet ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Bayan yöneticilerin sayısının artması gerektiğine dikkati çeken Demirer, “Fransa’da yapılan bir istatistiğe nazaran, bayanların Yönetim şurasında Fazla olduğu yerlerde yanlışların Fazla az yapıldığı ispatlanmış. Kuruluş ve kuruluşlarda bayan yönetici sayımız artmalı. Futbol olur, güreş olur, basketbol olur ayrım etmiyor.” diye konuştu.

“Doğan ve Emre üzere altta daha Fazla çocuğumuz var”

Demirer, Kayserispor altyapısından yetişip Yurt dışına transfer olan Doğan Alemdar ve Emre Demir üzere oyuncuların kulübün altyapısında ziyadesiyle bulunduğunu lisana getirdi.

Kayserispor’un bu dönem oynadığı bütün lig maçlarında misyon Meydan 28 yaşındaki Haysiyet Bulut’un da yüksek karakterini ortaya koyarak ve yıldızını parlatarak dikkat çektiğini anlatan Demirer, “Doğan ve Emre üzere altta daha Fazla çocuğumuz var. Haysiyet da Fazla karakterli bir oyuncu, Kayseri’de değer buldu.” tabirlerini kullandı.

“Berna liderin daha Fazla dayanak alması gerekiyor”

çağdaş Atan üzere Berna Gözbaşı’nın da kulüp için Fazla fedakarlık yaptığını vurgulayan Demirer, “Berna liderin hem maddi hem manevi daha Fazla takviye alması gerekiyor. Biz de Berna reis da birebir formda hüzünden duygusal açıklamalar yapabiliyoruz. Beni de çağdaş hocayı da Berna lideri da kızdırabiliyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Türk sporunda ekonomiyi düzeltmek gerektiğini anlatan Demirer, şunları söyledi:

“Hep harcayarak olmuyor, üretime de geçmek lazım. Ne kadar genç yetiştirirsek o kadar kulüplerin geleceği garanti altına alınır. Yetiştirmeden yalnızca alarak bu işi götüremezsiniz. Kayserispor işte transfer yasağıyla Birlikte gençleri kıymetlendirdi. İdealist, işini seven, inanan beşerlerle kenetlenerek başarılı oldu. Kupada final oynadık. Kimse bize inanmıyordu. İki Anadolu kadrosunun final oynaması Aka muvaffakiyet. Kupayı alabilirdik. Bu sene de Fazla düzgün gidiyoruz. Badireler yaşanıyor, ekonomik iniş çıkışları görüyorsunuz, buna Karşın o hoş bağ bu evreye getiriyor. O sinerji, güç, farkındalık, kucaklaşma başarıyı da körüklüyor.”

“Berna Gözbaşı’nın bırakması taraftarı değilim”

Berna Gözbaşı’nın Otomobilim.com Konyaspor maçından sonra “Benim artık elimden bir şey gelmiyor” halindeki açıklamalarına değinen Demirer, şunları kaydetti:

“Bırakması taraftarı değilim. çok hoş şeyleri hak etti, bunları taçlandırmadan Berna reis bırakmaz. Pes edecek karakterde değil. Elbette üzgün. Kimse elini uzatmazsa olmaz. Maçlarımıza 15 bin seyirci geliyor, bu mevzuda altıncı sıradayız. Bunu başarmak da kolay değil, o projelerle başardık. Berna reis küskün ve duygusal olmakta haklı. Muvaffakiyetlerini taçlandırmadan bırakmasını Dilek etmiyorum. Ne kadar özverili davrandığına şahidim. Berna reis ‘Bırakıyorum’ dediğinde herkes üzülür. Kimse bırakmasını istemez. İnşallah takımıyla daha Aka başarılara imza atacak.”

Çok Değerli atletlere dokundu

Kayserispor Kulübü reis Vekili Semra Demirer, öteki spor branşlarında da Fazla Kıymetli atletlere dokundu.

“Mesleğim öğretmenlik” diyen Demirer, ailesinin de sporun içinde olduğunu belirterek, “Fen kısmını bitirmeme Karşın vücut eğitimi öğretmeni olmak istedim. Mesleğime aşığım. Bu dünyanın sportmenler, sanatkarlar, vücut eğitimi öğretmeni ve müzik öğretmenleri tarafından kurtarılacağını ve güzelliğe gerçek evrileceğini düşünüyorum. 35 yıldır yaptığım mesleğimle evlatlarıma kavuşmaya gidiyorum, Amel yapmaya gitmiyorum. Pazartesi sendromu yaşamıyorum, mesleğimi seviyorum.” diye konuştu.

Türkiye’de altın madeni üzere bir nüfusun olduğuna dikkati çeken Demirer, “Spor, bir kalkınma aracıdır. Muvaffakiyet yalnızca bir kriter değil, bu bir serüven, seyahat. Çocukları küçücük yaşta alıyorsunuz. Ailesi bile inanmazken siz onu alıp bir gayeye hakikat koşturuyorsunuz. Bir arada koşuyorsunuz. Birlikte Üzüntü çekip, Bir arada ağlayıp, Bir arada gülüyorsunuz. Sonra ünlü oluyorlar, önlerinde kuyruklar oluşuyor. O Vakit ben Geri çekiliyorum. ‘Bakalım vefalı mı, beni hatırlayacak mı?’ diye bekliyorum. Ben şanslı bir öğretmenim. Evlatlarım beni annelik makamına oturttu. Hepsi ‘Anne’ diyor.” sözlerini kullandı.

Hangi atletlere dokunduğu istikametindeki soruyu Demirer, “Çok var. Semih Erden, Şebnem Simge Aköz, Esra Gümüş, Gülden Kayalar, Zaza Pachulia, Cihad Şahin, Melih Mahmutoğlu, barış Ermiş, barış Hersek, barış Ömer Erlim, Berk Demir, Orhan Haciyeva, Ömercan İlyasoğlu, Aslıhan Atıkır, Nil Güvenç, İlker Er… çok Önemli Uğraş edinen çocuklarım var. NBA’deki yıldızımız Cedi Osman küçücüktü, bizim kulübün altyapısındaydı. Sertaç da birebir formda, o kadar Pahalı evlatlar Mevcut ki. Her biri Fazla özel.” diye yanıtladı.

Türk sporuna her Vakit hizmet edeceğini kaydeden Demirer, “Düşünün, ben hiç istemezken, futboldan kaçarken bir anda kendimi içinde buldum. Zira Fazla sevdiğim ülkemde Türk bayanları her şeyi başarabilir. En Üzücü imkanlara sahip küçücük bir köye düşsün orayı ihya eder, ekipler çıkarır, oraları güzelleştirir, insanları bir ortaya getirir.” formunda görüş belirtti. 

Berna Gözbaşı’nın Kayserispor’daki vazifesi için Teklif getirdiğinde şaşırdığını anlatan Demirer, “Teklif ettiğinde ‘Yok, girmek istemiyorum’ dedim. Israr edince bir bayan dayanışması yaptım ve el ele verdik. çok hoş işler başardık. Kayseri’nin hazine üzere altyapısına bir bayan elinin değmesi Fazla şeyi değiştirdi. Berna reis Özel bayan. Annelik, abla olarak harikulade bir grup çalışması yaptık. Birçok projesinde imzamız vardır. Berna reis elini uzattı, kardeşi Haysiyet Gözbaşı elini uzattı. Bilhassa Berna reis maddi ve manevi gövdesini koydu. Bayan olarak yanında olmam gerektiğini düşündüm. Kayserinin altyapısı kaynıyor, bayan eli dokununca farklılıklar oluşuyor.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir