Beşiktaş açıkladı: Sahaya çıkmayacaklar

Futbol, Genel, Haberler Nis 30, 2023 Yorum Yok
Beşiktaş Bayan Futbol Ekibi, play-off 1. tıp’taki rakipleri 1207 Antalyaspor Bayan Futbol Ekibi’nin rövanş maçına çıkmayacağını duyurdu.

İşte Beşiktaş Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklama

“Turkcell Bayan Futbol Harika Ligi Play-Off 1. Tıp’taki rakibimiz 1207 Antalyaspor Bayan FK’nın rövanş maçına çıkmama kararı alması ile ilgili olarak İzah yapma gereği duyulmuştur.

Öncelikle, 1207 Antalyaspor Bayan FK’yı play-off 1. Bölüm birinci maçında sergiledikleri başarılı performans nedeniyle kutlama ederiz. Rakibimizin rövanş maçına çıkabilmesini ve futbolseverlerin birinci maçta olduğu üzere hoş bir futbol seyredebilmelerini temenni ederdik.

Karşılaşmalara çıkmayan kulüplerin bu duruma düşme sebebi ne yazık ki ülkemizde bayan futbolunun gelişiminden esas Mesul Kuruluş olan Türkiye Futbol Federasyonu’dur.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bayan futboluna gereken değeri vermediğini, itinasız kararlarla günü kurtarmaya çalıştığını üzülerek takip etmekteyiz.

Ligimizin marka pahasına ziyan veren bu Cin davranışların önüne geçmek, Türkiye Futbol Federasyonu’nun öncelikli misyonu olmalıdır.

Ülkeler sıralamasında 63. durumda bulunan bayan futbolunun marka bedelini artırmak ve iktisadını büyütmek, yalnızca bizim değil, başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere bütün kulüplerin ortak gayesi ve misyonudur.

Ülkemizde bayan futbolunun gelişimi için geçmişten bu yana Fazla Kıymetli çalışmalar yürüttük. Bayan futbolunu geniş kitlelere yaymak, sponsorların ve yayın kuruluşlarının ilgisini bu alana çekebilmek maksadıyla maliyete aldırış etmeden karşılaşmalarımızı Vodafone Park’ta oynadık. Ezeli rakiplerimizin bayan futbol ekiplerinin alt liglerde yer almadan direkt olarak Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi’ne alınmalarını bayan futbolunun marka bedeline verdiğimiz Ehemmiyet doğrultusunda Dilek etmememize Karşın kabul ettik.

Bayan futbolunun Avrupa’daki örneklerinde olduğu üzere yarı profesyonel bir yapıya kavuşturulması artık elzemdir. Bu doğrultuda bayan futbolu acilen amatör statüden çıkarılmalı, başlı başına bir departman haline getirilerek yetkili bir yönetici tarafından yönetilmelidir.

Beşiktaş JK olarak; ülkemizde bayan futbolunun gelişimi için bugüne kadar öncü bir rol üstlendiğimiz için bu açıklamayı yapma muhtaçlığı hissettik, gelecekte de bu sorumluluğu taşımaya devam edeceğiz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir