Beşiktaş, Salih Uçan ile uzattı!

Futbol, Genel, Haberler Oca 16, 2023 Yorum Yok
Menajer Ömer Uzun, Salih Uçan’ın Beşiktaş ile mukavelesinde yer Meydan artı 1 yıllık opsiyonun siyah-beyazlı kulüp tarafından kullanıldığını açıkladı.

Futbolcu menajeri Ömer Uzun; Salih Uçan’ın Beşiktaş ile olan kontratı, Berke Özer ve Ravil Tagir’in meslek planları, Türkiye’de forma giyen genç oyuncuları ve Genoda’da misyon yapan itimat Yalçın hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) Özel açıklamalarda bulundu.

“BEŞİKTAŞ OPSİYONU KULLANILDI”

Salih Uçan’ın Beşiktaş ile dönem sonunda sona erecek mukavelesindeki artı 1 yıllık opsiyonun Beşiktaş tarafından kullanıldığını Anlatım eden Ömer Uzun, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Beşiktaş’ta devir ortasında Başakşehir’e giderken bunu sayın Ceyhun Çıkarı’yla birlikte aslında planlamıştık. reis da bu mevzuda destekledi. Salih’e Fazla güvendiklerini ve bu sene içinde takım yapılanmasında Değerli bir yeri olacağını bize söylediler. Salih’e güvendiklerini göstermek hedefiyle artı 1 yıllık opsiyonunu kullandılar. 2024 yılında bitiyor kontratı. Resmi olarak kontratı 2024’e kadar uzadı. Bu sene sonunda bitmiyor yani onu söyleyebilirim.”

Her ligde Kıymetli oyunculara sahip olduklarına değinen Ömer Uzun, “EMG Mundial, milletlerarası menajerlik şirketi ile iştirake başladım. Yaklaşık 1.5-2 sene civarı oldu. Esasen Birlikte işler de yapıyorduk. ancak bunu resmiyete döktük diyebilirim. EMG; Düsseldorf, Hamburg, Madrid, Milano ve İstanbul’da ofisleri olan milletlerarası bir menajerlik şirketi. Birebir vakitte Derhal derhal her Değerli ligde oyuncuları var. 2022 yılında dünyadaki en yüksek volümlü transfer yapan menajerlik şirketleri ortasında. Dünyada birinci 20’ye giren bir şirket. Geçen sene örneğin şirketimizin oyuncusu Marc Cucurella, Brighton’dan rekor bir bedel ile yaklaşık 75 milyon Euro’ya Chelsea’ye transfer oldu. Lucas Klostermann var; Red Bull Leipzig ve Alman ulusal ekibi oyuncusu. Bunun üzere birçok Kıymetli oyuncularımız var. Birçok Kıymetli Türk oyuncuya da sahibiz. Koray Günter ve Kaan Ayhan mesleklerini Serie A’da devam ettiriyorlar. itimat Yalçın, Genoa’da birebir halde. Kenan Karaman, Schalke’de. Kerem Demirbay, Leverkusen’in Kıymetli bir oyuncusu. Bunun üzere İtalya, Hollanda ve Almanya üzere milletlerarası liglerde Fazla Değerli oyuncularımız var. Milletlerarası bir Ebat kazandırmak istedim aslında. Buradaki hedefim oydu. Çok de düzgün gidiyor” sözlerini kullandı.

“TAHA, GÖRKEM, LEVENT ÜZERE GENÇ VE çok KIYMETLİ OYUNCULARIMIZ VAR”

Genç oyunculara Fazla değer verdiklerinin altını çizen Ömer Uzun, “Biz gençlere de Fazla Ehemmiyet veriyoruz. Trabzonspor’da Taha Altıkardeş var, Yine Kıymetli bir oyuncumuz. Onun da Fazla güzel yerlere geleceğine inanıyoruz. Ravil Tagir var. Westerlo forması giyiyor. Berke Özer’i zati biliyoruz. Salih, zati uzun vakittir Fazla Değerli liglerde oynadı. Artık de Beşiktaş için uygun bir dönem geçiriyor. Onun dışında birçok oyuncumuz var. Levent Mercan Mevcut Karagümrük’te. Pek başarılı gidiyor. Görkem Sağlam Mevcut Giresunspor’da. Alman ulusal gruplarında, genç ıslak kategorilerinde, Bundesliga 2’de ve Hollanda liginde oynamış. çok değerli oyuncularımız var. Bakalım inşallah onlardan da ileride uygun oyuncular çıkacaktır” formunda konuştu.

“BERKE İÇİN EYÜPSPOR İLE ANLAŞTIK”

Berke Özer’in transferi için Eyüpspor ile muahedeye vardıklarını belirten Uzun, “Yazın Eyüpspor, Murat reis önderliğinde bir Teklif yapmıştı. Bize Eyüpspor’un vizyonunu anlattılar. Berke ile ilgili planlarını anlattılar. O denli bir seçimi olmuştu Berke’nin. lakin bir taraftan da dedi ki kendi ülkemde devam edeyim. Burada daha Çok oynayıp, daha yeterli bir lige gideyim. Daha güzel bir gruba gitme üzere bir niyeti ortaya çıktı. Bunun sonucunda bir daha başlamaya karar verdik. Prosedürler artık ilerliyor lakin Berke için Eyüpspor ile anlaştık. ancak hali hazırda Eyüpspor’un şu anda şampiyonluk gayreti var. Ligde 1’inci sıradalar. Meslek planlaması ile ilgili tahminen Öbür ekibe kiralanma olayı gerçekleşecek. Görüşmeler yapıyoruz. ancak bunların hepsi aslında bize anlatılmıştı. Yazdan itibaren de Eyüpspor ile devam edecek üzere duruyor” diye konuştu.

“RAVİL TAGİR’İN ÖNÜ AÇIK, DAHA UYGUN OLACAK”

Belçika’nın Westerlo takımında forma giyen ulusal futbolcu Ravil Tagir hakkında da konuşan Ömer Uzun, “Ravil, kendi ıslak kategorisinde Avrupa’nın en Değerli oyuncularından biri ve Ufak yaştan beri oynadığı her kadroda tertipli olarak forma giyen, düzgün performanslar veren ve sonucunda da Başakşehir’in şampiyon olduğu sene Başakşehir’e Önemli bir fiyat ile 2.5 milyon Euro’ya transfer olan bir oyuncu. çok kaliteli bir oyuncu. Bildiğiniz üzere Türkiye, genç oyuncular için Fazla kolay bir taban değil. Aslında müddet buldu ancak adaptasyon sorunu yaşadı. Bu türlü bir Teklif geldi biz de Başakşehir idaresiyle oturup, konuştuk. Onlar da Fazla dayanak oldular Westerlo’ya kiralanmasına. Orada da biliyorsunuz Hasan Çetinkaya var. Bizim ligimizde Fazla deneyimli ve başarılı bir yönetici. Daima birlikte bu kararı aldık. Orada da 2 yıllık bir kontratı var. Yeterli de gidiyor. Ben Başakşehir’e de Fazla teşekkür ediyorum. Onlarda Fazla desteklediler bu kararı. Birinci geldiğinde nasıl adapte olacak derken Fazla çabuk bir halde adapte oldu. Hocası ve yöneticiler Fazla şad. 15’inci maçına çıktı. Bu sene, üçüncü yılı. İki yılın toplamından daha Fazla maça çıktı. Ravil Tagir’in önü açık. Daha da âlâ olacak” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ TARAMALAR YAPIYORUZ”

Levent Mercan ve Görkem Sağlam üzere altyapı eğitimini Almanya’da Meydan oyuncuları Harika Lig’e getirdiklerini belirten Uzun, şu sözleri kullandı:

“Aslında bizim şirketimizde bu türlü Fazla oyuncu var. çok Önemli taramalar yapıyoruz. Bu oyuncuların Doğal bir avantajı Alman eğitimiyle yetiştikleri için Özellikle konum bilgileri, fiziki kondisyonları ve idman bilgileri bizim ligimizdeki oyunculara nazaran biraz daha yüksek. Adaptasyonları daha yüksek. Levent mesleğinde hiç sol bek oynamamıştı. Burada Karagümrük Lideri Süleyman Hurma hakikatten ardında durdu. 2 yıldır burada. Pirlo da Fazla destekledi. Levent’ten bir sol bek durumu yaratıldı. Pek de uygun oynuyor. İnşallah bu türlü yeterli oynamaya devam edecek. Görkem de birebir biçimde Alman genç ulusal ekip kategorilerinde tekraren oynadı. Aslında bu oyuncuların Fazla Önemli bir altyapıları var. Türkiye’de pek Türk oyunculara o biçimde bakılmıyor. Yalnızca oynadı, oynamadı yahut Üzücü oynadı biçiminde bakılıyor. lakin Görkem de Bundesliga 2’de oynamış. Bir Türk oyuncu için Fazla değerli. Hollanda 1’inci ligi misyon yaptı. Alman genç ulusal grup kategorilerinde oynamış bir oyuncu. Mesleğinde hiç oynamadığı bir bölge sağ bekte oynadı. Hatta sağ stoper oynadı. Bu yüzden Giresunspor’da ona ‘Joker’ lakabı takıldı. O da daha yeterli noktalara gelecektir diye düşünüyorum. Şu anda âlâ gidiyor.”

“GÖKHAN GÜL, KISA MÜDDET İÇERİSİNDE GRUBUN VAZGEÇİLMEZİ OLDU”

Gençlerbirliği oyuncusu Gökhan Gül’ün ekibi için vazgeçilmez bir İsim olduğuna değinen Ömer Uzun, “Gökhan da aslında Levent Mercan ve Görkem Sağlam’a emsal bir oyuncu. Almanya’da alt ıslak kategorilerinde Fazla oynadı lakin bizdeki sorun şu oluyor: Burada bu Cin oyuncuları gruplara Fazla güç beğendiriyorsunuz. Bu Cin oyuncuların geçmişleri ve altyapıları Fazla değerli. Kulüplerin Çabucak bu Cin oyuncular ile kontrat imzalamaları gerek. Gökhan Gül de kısa mühlet içerisinde ekibin vazgeçilmezi oldu. Hem orta alan hem de stoper mevkisinde oynuyor. Bu dönem 6 golü var. Bir stoper için Fazla Önemli bir sayı. Gökhan’ın kontratı dönem sonu bitiyor. Şu Lahza Gençlerbirliği için devam ediyor kontratı. Gökhan için bize telefonlar geliyor lakin Gençlerbirliği lideri da bırakmak istemediklerini lisana getirdi. Gençlerbirliği’ne elinden gelen katkıyı yapacaktır. Yalnızca Türkiye’den değil, tıpkı vakitte Yurt dışından da arayan kulüpler oluyor. Onunla ilgili en âlâ kararı daima birlikte vereceğiz. Açıkçası şu anda yalnızca o ekibine odaklanıyor” dedi.

“GÜVEN YALÇIN, İTALYA’DA MEMNUN”

Güven Yalçın’ın Üstün Lig’e Geri döneceği hakkında çıkan haberlere de açıklık getiren Ömer Uzun, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Güven, bu adımı atarken esasen ayrıntılıca düşünmüştü. Genoa, bildiğiniz üzere Amerikalı, Miami merkezli bir fon tarafından satın alındı. Bu fon birebir vakitte Sevilla, Hertha Berlin, Standard Liege ve Vasco De Gama üzere Aka kulüplerin de iştiraki olan, Ufak ya da Aka hissedarı olan bir şirket. Genoa ile ilgili Fazla Önemli kanıları var. Genoa’yı İtalya’nın en Kıymetli kadrolarından biri haline getirmeyi planlıyorlar. İnanç’a Fazla Önemli bir İmkan sundular. Yeterli bir proje sundular. Alman bir sportif yöneticileri var. İnanç’tan Fazla mutlular. Bir grup haberler çıkıyor. Oynadı yahut oynamadı halinde. Aslında kendisi de şu Lahza Fazla güzel hissediyor. Fiziki olarak da Fazla düzgün durumda. Genoa uzun vadeli bir proje olarak görüyor. itimat de İtalya’da şad. Evet bizi arayan soran oluyor. Fakat bizim resmi olarak konuştuğumuz rastgele bir şey olmadı.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir