Beşiktaş’a 19’luk ön libero!

Futbol, Genel, Haberler May 20, 2023 Yorum Yok
Yeni dönemin transfer planlamasına şimdiden başlayan Beşiktaş, önceliği orta alana ve savunmaya vermiş durumda.

Everton’dan ayrılacak olan Yerry Mina transferinde Aka orta kat eden Siyah-Beyazlılar, orta alan için de rotasını Arjantin’e çevirdi. Kartal’ın amacındaki İsim ise Gimnasia La Plata’nın 19 yaşındaki orta alan oyuncusu Ignacio Miramon…

16 Şubat’ta kadrosuyla kontratını 2 Yıl uzatan genç ön libero için teşebbüslere başlayan Beşiktaş, birinci teklifini sundu fakat Miramon’un talibi yalnızca Siyah-Beyazlılar değil.

M.UNİTED VE MİLAN DA PEŞİNDE

İngiliz basınına yansıyan haberlere nazaran U20 Dünya Kupası için Arjantin ulusal Ekibi’ne çağrılan 19 yaşındaki orta sahayı İngiltere’den Manchester United ve Watford, İtalya’dan ise Fiorentina, Milan ve de Udinese takip ediyor. Avrupa devlerinin radarında olan oyuncu için Beşiktaş’ın süratli devinim edeceği ve genç yıldız adayına kısa müddette imza attırmak istediği belirtildi. İtalyan basını da Miramon’u Fiorentina’nın Fazla istediğine vurgu yaparken, Mor-Menekşeler’in de Beşiktaş üzere Arjantin takımına teklifte bulunacağını yazdı. Arjantin basını ise 3 milyon euro piyasa kıymeti olan 19’luk oyuncu için kulübünün 5 milyon euro istediğini yazdı.

ORTA ALANA BİR DE YILDIZ GELECEK

Ignacio Miramon’u dönem sonu kadrodan ayrılacak olan Atiba Hutchinson’ın yerine düşünen Siyah-Beyazlılar, bu transferi noktalasalar da orta alana bir Tane de deneyimli futbolcu kazandıracak. Miramon’u scout grubundan gelen rapor sonrasında Şenol Güneş’in izlediği ve deneyimli çalıştırıcının onay vermesinin akabinde harekete geçildiği belirtildi. Beşiktaş, Şenol Güneş’in transfer listesinde olan ve ismi Sır üzere saklanan bir yıldız orta sahayı da takımına katacak. Bu transferdeki çalışmalar ise titizlikle devam ediyor. Beşiktaş, transferleri haziran sonuna kadar bitirmeyi planlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir