Beşiktaşlı Esra Erol: “Tek hedefimiz şampiyonluk”

Futbol, Genel, Haberler May 05, 2023 Yorum Yok
Kadınlar Muhteşem Ligi çeyrek final birinci maçında Beşiktaş Vodafone Bayan Futbol Kadrosu, alanında ALG Spor ile 1-1 berabere kaldı. 7 Mayıs Pazar günü rövanş maçında Kalyon Stadyumu’nda rakibine konuk olacak siyah-beyazlılarda ekibin deneyimli futbolcusu Esra Erol, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) Özel açıklamalarda bulundu.

Pazar günü oynanacak müsabaka öncesinde kadroya ve arkadaşlarına güvendiğini Anlatım eden Esra Erol, “ALG ile biz 3 yıldır finallerde karşılaşıyoruz. Onları da kutlama ediyorum. Keyifli bir maç olacağını düşünüyorum. Geçen sene şansızlıktan mı diyelim, maçı verdik. Ben bu sene ekibe ve arkadaşlarıma inanıyorum. Bu sene rövanşını alacağıma inanıyorum. Biricik gayemiz şampiyonluk” tabirlerini kullandı.

“KADIN FUTBOLU; nihayet 4, 5 YILDIR UYGUN YERLERE GELDİ”

Futboldaki 24’üncü yılını geçirdiğini Anlatım eden deneyimli futbolcu, “Ben 24 yıldır futbol oynuyorum. Birinci başladığımız Vakit bayan futbolu bu türlü yerlerde değildi. Aka kadrolar yoktu. Beşiktaş bu bahiste her zamanki üzere öncülüğünü yaptı. Bayan futbolu; nihayet 4, 5 yıldır güzel yerlere geldi.  Ben daha da yeterli yerlere gelmesi ismine Fazla umutluyum. Ben genç arkadaşlarımızın önünün Fazla daha Aleni olduğunu düşünüyorum” biçiminde konuştu.

“YILLAR önce FUTBOL OYNUYORUM DEDİĞİMDE NASIL YANİ ÜZERE REAKSİYONLAR GELİYORDU”

Yıllar Evvel futbol oynuyorum dediği Vakit insanların farklı reaksiyonlar verdiğini de lisana getiren Esra Erol, şu tabirleri kullandı:

“Bundan yıllar öncesine gidilirse futbol oynuyorum dediğim de nasıl yani üzere yansılar geliyordu. Haydi gel bir halı alan maçı yapalım üzere Geri dönüşlerle karşılaşıyorduk. Beşerler Fazla Çok umursamıyor üzereydi.  Beşiktaş ile 2 Yıl şampiyon olduk ve bu toplumsal medyada Fazla Çok yer aldı. Artık bayan futbolunu herkes biliyor.”

“FUTBOLU BIRAKTIĞIM Vakit BU TAKIMIN İÇİNDE OLMAYI çok İSTİYORUM”

Futbolculuğun yanı sıra, antrenörlük de yaptığını Anlatım eden Esra, “Ben birebir Vakit Avcılar Belediyesi’nde 7 yıldır futbol antrenörlüğü yapıyorum. Futbolun muhakkak zorlukları var. özel çocuklarımızın da o denli. Onlarla çalışmak, onları Mesut etmek, onların gülmelerini görmek, spor dışında da onlarla ilgilenmek beni Fazla Mesut ediyor. Şu anda futbolun içinde, sahalardayım. Lakin yarın, bir gün futbolu bıraktığım Vakit bu grubun içinde olmayı Fazla istiyorum” dedi.

“KIZ ÇOCUKLARININ HAYATLARINA DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUM”

Avcılar Belediyesi’ndeki futbol okulunda keşfettiği ırmak Büşra Aydın’ı Evvel Beşiktaş’a önerdiğini Anlatım eden Esra Erol, “Bir idmanda Irmak’ı izledim ve Fazla beğendim. Sonrasında Beşiktaş’a önerdim ve Beşiktaş forması giymeye başladı. U15 ulusal Ekibi’ne Davet edildi. Bu bana ekstra bir Sevinç verdi. Avcılar’da keşfettiğiniz, bir kız çocuğu ulusal ekibe Davet ediliyor. Bunun memnunluğunu sözlerle Tanım etmek imkansız. Bizim futbola başladığımız periyotlardaki zorlukları göz önüne alınca kız çocuklarının hayatına dokunmaya çalışıyorum” halinde konuştu.

“JÜBİLEMİ BEŞİKTAŞ’TA YAPMAK İSTİYORUM”

Desteklerinden Dolayı kulüp lideri Ahmet Işık Çebi’ye teşekkür eden deneyimli futbolcu, futbolu Beşiktaş’ta bırakmak istediğini söyledi. Esra Erol, “Futbol hayatıma 1 ya da 2 sene daha devam etmek istiyorum. 5 yıldır Beşiktaş forması giyiyorum. Jübilemi Beşiktaş’ta yapmak istiyorum. Bunu liderimiz Ahmet Parıltı Çebi ile de konuştum. Kendisine de bunu ilettim. O da bu hususta destekçi. Ayrıyeten sporun, bayanın her Vakit yanında yer aldığı için de kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TARAFTARIMIZ BİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM ETSİN”

Siyah-beyazlı taraftarların Belde ayrım etmeksizin kendilerine takviye olduğunu belirten Esra Erol, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Geçtiğimiz hafta bir derbi maçından çıktık. Biz de onların içindeydik, onlarla omuz omuzaydık. Her yerde bizi destekliyorlar. Hakkari, Hatay, Adana… Her yerde bizimleler. Onlara her Vakit muhtaçlığımız var. Onların sesi bizi Mesut ediyor. Bizi desteklemeye devam etsinler.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir