Beşiktaş’tan tepki: “Biz bu konuda haklıyız”

Futbol, Genel, Haberler Şub 26, 2023 Yorum Yok
Yaşanan zelzele felaketi sonrası fevkalâde Vaziyet (OHAL) ilan edilen vilayetlerimizde hayat dururken futbolda birçok kulüp de lige devam edememe kararı aldı. TFF de Laf konusu kulüplerin istikbal dönem hakları Saklı kalmak üzere bu dönem ligden çıkarılacaklarını duyurdu.

Bununla birlikte nihayet günlerde Özellikle Üstün Lig’de “Çekilen kadroların daha Evvel oynadıkları maçların sonuçları yok sayılmalı mı yoksa sayılmamalı mı?” tartışmaları gündemde. Bilhassa Beşiktaş Kulübü’nün, Muhteşem Lig’den çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK’nın bütün dönem boyunca oynadığı maçların geçersiz sayılması istikametinde teklifte bulunduğu biliniyor.

Hatayspor ve Gaziantep FK’nın ligden çekilmesinin akabinde TFF, iki grubun geçmiş maçlarının tıpkı halde kalacağını, kalan haftalarda ise rakiplerinin 3’er puan alacağını belirtmişti. Beşiktaş Kulübü ise TFF’nin bu kararına yansılı.

AHMET IŞIK ÇEBİ: “BENCE YOK KABUL EDİLMELİ”

Hakikaten reis Ahmet Parıltı Çebi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Birileri gitmiş onlarla deplasmanda oynamış. Puan manasında her kulüp gayrette ediyor. Siz kalkar da artık iki maçını Antep’te deplasmanda oynamış bir kadroyla, iki maçını alanında oynamış bir ekibin almış olduğu puanların ligin tescilinde, sonunda adil olduğunu düşünebilir misiniz? Bence hayır. Bence yok kabul edilmeli” tabirlerini kullanmıştı.

EMRE KOCADAĞ’DAN UEFA DETAYI

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ da Fazla konuşulacak açıklamalara imza attı.

Kocadağ bahisle ilgili olarak, “UEFA’nın Kesin açıklaması Mevcut sanırım bunu da hem futbol federasyonumuz hem de kulüplerimiz en ince ayrıntısına kadar biliyorlardır. Burada şu var, UEFA bu Cin afet durumlarında çekilecek ekiplerin bütün puanlarının silinmesini önerirken Kesin kararı ülke futbol federasyonlarına bırakıyor. Biz bu mevzuda haklıyız” dedi. 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir