Birinci yarı yorumları: Galatasaray 1-1 Beşiktaş

Futbol, Genel, Haberler Kas 06, 2022 Yorum Yok

Yorumcular, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda oynanan ve birinci yarısı 1-1 sona eren Galatasaray ile Beşiktaş ortasındaki dev derbiyi yorumladı. İşte yorumlar…

RIDVAN DİLMEN

Galatasaray’ın gol dışında 2 net durumu var. Şenol hocanın hallerine bakınca rahat olduğunu görebiliyoruz. Aka kadroların oynadığı uğraşlarda bundan daha Çok duran top bulamazsınız 45 dakikada. Beşiktaş 1 sefer buldu, golü attı. Gedson Fernandes’i birinci yarıda Fazla beğendim. Icardi de maça Fazla âlâ hazırlanmış, muazzam vurdu topa golde. 1 yıldır oynamayan Mert’in de uygun performans verdiğini gördük. Kurallar yanlışsız uygulansa 5 Tane sarı kart çıkardı şu maçta. Birtakım hakemler bu türlü maçlarda risk almamak için kartlarına Fazla başvurmuyor. Mertens’in gördüğü sarı kartta da hakemin VAR’daki Alper Ulusoy tarafından uyarılmış olabileceğini düşünüyorum. Galatasaray’ın Kerem ve Mata’yı oyuna alıp Mertens ve Barış’ı çıkaracağını düşünüyorum ikinci yarının başında. Beşiktaş bir değişiklik yapmayacaktır. Öndeki oyuncular güzel oynuyorlar. Barış Alper Kötü oynamadı lakin Vakit vakit birebire kaldığı için topla gidebilen ve şut atabilen Kerem’in oyuna gireceğini düşünüyorum. Galatasaray beraberliğe razı olmayacaktır zira. Ayrıyeten Rashica da Galatasaray’ın banko oyuncusu olma yolunda süratle ilerliyor.

ELVIR BALIC

Oyun olarak baktığımız Vakit birinci yarıdan pek tatmin olmadım. İki grubun orta alanları da hareketsiz kaldı, biraz Gedson hareketli oldu. Beşiktaş’ta 6-7 oyuncunun oyuna katkısı olmadı. Rosier Fazla formsuzdu. Galatasaray’da barış güzel başladı. Ben Beşiktaş’ın biraz daha önde baskı kurmasını bekledim. Ekip olarak biraz daha öne çıksaydı, Galatasaray biraz daha zorlanabilirdi ancak Beşiktaş geriye çekildi.

GÜNTEKİN ONAY

İki grup çıkarken orta alanda Fazla kolay top kayıpları başladı. Beşiktaş’a oranla Galatasaray, biraz daha uygun olan taraftı. Beşiktaş, nihayet pasları oyuncularıyla buluşturamadı. Beşiktaş, daha uzun kadro, golü de duran toptan buldu. Mert’in kritik kurtarışları vardı.

TUGAY KERİMOĞLU

Maç istikrarlı başladı. Kanatlar biraz boş kaldı. Galatasaray daha Fazla solu kullandı. İki hoş gol kullanıldı. Rashica yerine Kerem olabilir. Rashica hiç tesirli olamadı. Baskı yapan taraf Galatasaray oldu. Beşiktaş da kapılan toplarla süratli geldi lakin final paslarını hakikat kullanamadı.

FEYYAZ UÇAR

Beşiktaş, topu yere indirip daha çabuk oynasa tesirli olabilirdi. çok pas kusuru yaptılar. Galatasaray oyuna daha Fazla hakim. İkinci yarı her şey olabilir. Salih Yalın oynaması gereken yerlerde daha zoru aradığı için hakikat pasları veremedi. Biraz daha Yalın oynasa daha âlâ işler yapacak.

TOLGA ZENGİN

Mert’in âlâ kurtarışları var. Düzeyi Fazla yüksek bir maç. Konsantrasyonlar yüksek.

İLKER YAĞCIOĞLU

çok fazla top kaybı var. Galatasaray, her iki toptan birini Beşiktaş’a vermiş. Beşiktaş ise aldığı topların yüzde 60’ını vermiş. Bu türlü olunca bir tertip olmadı.

ERMAN TOROĞLU

Galatasaray, Fazla geniş alanda oynuyor. İleride pres yapmak istiyorlar, 1-2 şahıs ile gidiyorlar fakat palavradan gidince Beşiktaş Fazla rahat geliyor. çok rahat geliyor ancak Galatasaray’ın orta alandaki boşluklarından yeteri kadar faydalanamadılar. İki grup da nihayet derece denetimsiz oynuyor. Galatasaray’ın attığı gol, teknik olarak Fazla güzel bir gol. çok güç bir gol. O topu, o durumda vurmak güç bir iş. Beşiktaş’ta Savaş ve Weghorst birbirlerini bozuyorlar. Galatasaray defansı o denli gol yememesi gerekiyor. Kaç şahıs Mevcut orada, vurduruyorsunuz topa. Denetimsiz maç oluyor. Oynayama çalışıyorlar. İki grupta da yeterli futbol yok. Beşiktaş koşuyor, giden teknik adam boş bırakmamış. Denetimi bir maç değil. Çaba oluyor, bu türlü giderse gol olur. acayip işler yapıyorlar, yalnızca defansta değil, orta alanda da. 70’ten sonra maç şekillenecek, 70’ten sonra bu maçta her şey olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir