Boluspor’un mali tablosu açıklandı

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Spor Toto 1. Lig temsilcisi Dyorex Boluspor’un kulüp lideri Cenk Abak, mayıs ayında gerçekleştirilen kongrede 50 milyon lira olarak belirtilen borcun, 63-65 milyon lira ortasında olduğunu bildirdi.

Abak, kulübün Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerinde Yönetim konseyi üyeleriyle basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Boluspor’un mali tablosunu açıklayan Abak, kulübün yıllık gelirinin 26,5 milyon lira, sarfiyatının de 80 milyon lira olduğunu belirterek, gelir-gider ortasındaki farkın yaklaşık 54 milyon lira olduğunu söyledi.

Abak, evvelki devirlerden 13 futbolcuyla davaların devam ettiğini Anlatım ederek, bu futbolculara ödemeleri yapılmadığı için 4 milyon 400 bin lira olan borcun bugün mahkeme, avukat masrafları ve yasal faizleriyle 12-15 milyon lira bandına çıktığını lisana getirdi.

Bu sayıların 1 yıllık federasyon gelirinden Fazla Çok olduğunu aktaran Abak, eski futbolculara ve çalışana vaktinde yapılmayan ödemeler nedeniyle borçlarının daha yüksek olduğunu kaydetti.

reis Abak, eski futbolcular ve çalışanın açtığı dava ve icra belgelerinin kapatılması Laf konusu olduğunda bugün prestijiyle kulübün kasasından en az 15-18 milyon lira Nakit çıkacağını Anlatım ederek, “Kongrede verilen mali tablolarda bu durum 3,5 milyon lira gözükürken, bu borç 18 milyon lira civarına gelmiştir. Dolasıyla kongrede görülen borç 50 milyon lira değil, 63-65 milyon lira civarındadır.” halinde konuştu.

Ayrıyeten akaryakıt istasyonu için vaktinde ödeme yapılmadığı için 1,5 milyon lira ödemek zorunda kaldıklarına işaret eden Abak, “Bu borcu da ekleyecek olursak ileride kulüp kasasından 20 milyon lira üzere bir Nakit çıkacaktır. Vaktinde çözülmeyen meseleler, bugün Boluspor Kulübüne 20 milyon lira fazladan yük getirmektedir. 30 Mayıs’tan 31 Ekim’e kadar eski idarelerle ilgili ödemeler toplamı 15,5 milyon liradır. 30 Mayıs-31 Ekim tarihlerinde yeni Yönetim konseyi tarafından yapılan ödemeler ise 23 milyon liradır.” açıklamasında bulundu.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir