Brooks: “Kötü adam olarak lanse edildiğim için atıldım”

Basketbol, Bilgi Nis 25, 2023 Yorum Yok
Memphis Grizzlies forveti Dillon Brooks, edindiği ‘kötü adam’ imajının playoff birinci tipi 3. maçında Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James’in kasığına vurması sonrası atılmasına katkıda bulunduğunu söyledi.

Brooks, flagrant faul 2 cezası verilen hareketinin bir kaza olduğunu ve medyadaki ve basketbol topluluğundaki prestijinin, Cumartesi gecesi Memphis’in 111-101’lik mağlubiyetinde oyundan atılmasında tesirli olduğuna inandığını açıkladı:

“Medya ve taraftarlar beni ‘kötü adam’ olarak lanse ediyor ve bu da üzerimde büsbütün farklı bir Benlik algısı yaratıyor. Bu yüzden beşerler LeBron James’in kasığına taammüden vurduğumu düşünüyorlar. Ben basketbolcuyum ve basketbol oynamaya çalışıyorum. Yani bu türlü bir şeyi kasıtlı yaptığımı düşünüyorsanız, benim o Cin bir insan olduğumu düşünüyorsunuz demektir.

Bu seriyi bu türlü dikte edemezler. Hakem muhtemelen James Harden’ın başına gelenler yüzünden beni atmak zorunda kaldı ve bu hiç adil değil. Sadece bu yüzden grubumun ikinci yarıda Geri dönüş yapmasına Yardımcı olamadım.

İki yıldır bununla uğraşıyorum. Neyse ne artık. Taraftarlar istediklerini söyleyebilir. Benim için farketmez. Ben oyunumu oynamaya devam edeceğim ve mesleğim devam ettiği sürece daha da yeterli olacağım.”

Brooks, ikinci yarının 17. saniyesinde bir teke Biricik savunma durumunda topa yanlışsız atılım yaparken James’in kasığına vurmuş ve kısa bir görüntü incelemesinin akabinde oyundan atılmıştı.

Bu dönem üçüncü Sefer bir maçtan atılan Brooks’un bu devinim için uzaklaştırma cezası almayacağı ayrıyeten belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir