Brooks: “LeBron’a söylediklerimden ötürü pişman değilim”

Basketbol, Bilgi May 01, 2023 Yorum Yok
Memphis Grizzlies forveti Dillon Brooks, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James’e karşı ‘trash-talk’ yapmasından pişman olmadığını söyledi.

Grizzlies’in Lakers’a karşı oynadığı playoff birinci çeşidinin 2. maçından sonra Brooks’un “ayıyı dürtme” kararı, sonraki dört maçın üçünü kazanarak altı maçta seriyi tamamlamış olan James ve grup arkadaşlarını motive etmiş üzere görünüyordu.

Fakat Brooks, James’e yönelik trash-talk’unun, son Sonuç üzerinde rastgele bir tesiri olmadığına inandığını belirtti:

“Pişman değilim. Ben rekabetçi adamım. İşim bu. Söylediklerimin LeBron’u kızdırdığını düşünmüyorum. Sonuçta kendisi hala playofflarda. Üstünden biraz Vakit geçtiği için bence artık oynamaya hazırdı. Ve genel olarak, daha uygun bir gruba yenildik. Daha fizikli ve bütün modülleri yerinde olan bir gruba.

Ben bu türlü bir oyuncuyum ve olmaya da devam edeceğim. Günün sonunda rekabet ediyoruz yalnızca. Ve birçok insan bundan korktuğu için, onlara karşı oynadığımda sarsılıyor yahut bir biçimde etkileniyor. Zira ben elimden gelen en düzgün formda rekabet etmeye uğraşıyorum ve bu ligde yer edinmemin Biricik yolu da buydu. Yani asla değişmeyeceğim. Yaptıklarımı yapmaya devam edeceğim ve daha da uygun olacağım.”

James geçtiğimiz hafta Brooks’un yorumlarının kendisini gaza getirmediğini söylemiş, lakin serinin nihayet dört maçında 21 sayı, 11 ribaund ve 5.8 asist ortalamaları ile sağlam bir performans ortaya koymuştu.

Bu yaz hür oyuncu olacak olan Brooks ise 73 olağan dönem maçında 14.3 sayı, 3.3 ribaund ve 2.6 asist ortalamaları yakaladıktan sonra playofflarda Akın tarafında düşünce yaşamış, üçlük çizgisi gerisinden %23.8 ve genel olarak %31.2 şut isabetinde kalmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir