Bucks, Pistons ve Raptors, Monty Williams’ın peşinde!

Basketbol, Bilgi May 16, 2023 Yorum Yok
Milwaukee Bucks, Detroit Pistons ve Toronto Raptors gruplarının, Phoenix Suns’ın eski başantrenörü Monty Williams ile ilgilendiği tez edildi.

The Athletic’ten Shams Charania, geçtiğimiz Cumartesi Suns ile yollarını ayıran Williams’ın Phoenix’le olan kontratında 21 milyon doları kaldığını ve ailesiyle vakit geçirmeye odaklandığını söyledi.

Bucks, geçtiğimiz günlerde Miami Heat’e birinci tıpta veda ettikten sonra Mike Budenholzer’ın işine nihayet vermişti. Milwaukee’ye 2021 şampiyonluğunda koçluk yapmış olan Budenholzer, Williams’ın Suns grubunu NBA Finallerinde altı maçta yenik etmişti.

Dwane Casey, Pistons’ta misyon aldığı nihayet beş dönemin dördünde grubunu playofflara taşıyamaması sonrası, koçluğu bırakıp grup idaresinde rol alması üzerine karşılıklı olarak anlaşmışlardı.

Toronto ise, play-in turnuvasında elendikten sonra Nick Nurse’ü vazifeden almıştı. Charania’nın Suns’ın aradığı şeye uyduğunu bildirdiği Nurse, 2019’da Raptors ile bir şampiyonluk kazanmıştı.

Williams, Suns ile 194-115’lik (.628 galibiyet yüzdesi) bir olağan dönem serisi yakalamış ve 2021-22 döneminde Yılın Koçu mükafatını meskenine götürmüştü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir