Butler: “Heat’in bu noktaya kadar gelebileceğini tabii ki de biliyordum!”

Basketbol, Bilgi May 18, 2023 Yorum Yok
Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, kendisinin ve Heat’in playofflarda “bu noktaya gelebileceklerini” bildiklerini söyledi.

Dün gece Miami’nin şark Konferansı Finalleri serisinin 1. maçında Boston Celtics’e karşı bulduğu 123-116’lık galibiyette 35 sayı, 7 asist, 5 ribaund ve 6 top çalma ile oynayan Butler, Heat’in playofflardaki beklenmedik maratonunu tam gaz devam ettirdi.

Butler, kendisi ve kadrosunun playofflarda bu kadar ileri noktaya gidebileceklerini bildiğini şu biçimde açıkladı:

“Tabii ki de biliyordum. Hepimiz biliyorduk. Ve bunun en hoş tarafı, dürüst olmak gerekirse, hiçbirinizin ne düşündüğünü hala umursamıyor oluşumuz. Favori olarak bizi seçmeniz umurumuzda değil. Hiç olmadı, olmayacak da. Bu soyunma odasında nasıl adamlarımız olduğunu güzel biliyoruz.

Her şeyden çok, güzel günde ve Kötü günde bir ortada oluyoruz. Bu oyunun temeli seri yakalamaya oturuyor ve daima birbirimizle irtibat halindeyiz. Beni günün sonunda en Mesut eden şey, işler istediğimiz üzere gitmediğinde, birbirimize bakıp işleri kimin bozduğunu anlayabilmemiz ve bunu düzeltebiliyor oluşumuz.

Bu maçı kazandık Ancak bu bizim için kâfi değil ve iki gün içinde bir galibiyet daha almak istiyoruz.”

Miami olağan dönemi 44-38 derecesiyle kapatıp birinci play-in turnuvası maçında Atlanta Hawks’a yenik olduktan sonra pek itimat uyandırmamış olsa da, sonraki turnuva maçında Chicago Bulls’u yenerek Doğu’nun 8. sırasını garantiledikten sonra kendine gelmiş ve bu dönem Doğu’yu 1. sırada tamamlayan ve şampiyonluğun en Aka adaylarından biri olan Milwaukee Bucks’ı eledikten sonra, ikinci çeşitte New York Knicks’i konutuna yollamıştı.

Serinin bir sonraki maçı, Cuma gecesi oynanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir