Çağdaş Bodrum, Süper Lig için sabırsız

Basketbol, Bilgi May 17, 2023 Yorum Yok
Süper Lig’de basketboldaki birinci Bodrum temsilcisi olacak çağdaş Bodrum Spor ‘da yakaladıkları muvaffakiyetten Dolayı Mesut olduklarını Anlatım eden reis Dağlarca Çağlar, “Taraftarımızla ve Bodrum halkıyla daima birlikte bu başarıyı gerçekleştirdik. Bizim için fevkalade bir muvaffakiyet. Türk basketbolunun nihayet 35-40 yılına baktığımızda bu kadar süratli bir yükselişi hiç görmedim” diye konuştu.

Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) şampiyonluğu garantileyerek kurulduktan 20 ay sonra Basketbol Üstün Ligi’ne çıkmayı başaran çağdaş Bodrum Spor, yeni dönemi şimdiden iple çekiyor. Harika Lig’de basketboldaki birinci Bodrum temsilcisi olacak çağdaş Bodrum Spor’da yakaladıkları muvaffakiyetten Dolayı Mesut olduklarını Anlatım eden reis Dağlarca Çağlar, “Taraftarımızla ve Bodrum halkıyla daima birlikte bu başarıyı gerçekleştirdik. Bizim için fevkalade bir muvaffakiyet. Türk basketbolunun nihayet 35-40 yılına baktığımızda bu kadar süratli bir yükselişi hiç görmedim” diye konuştu.

“AVRUPA KADROLARINI BODRUM’DA KONUK ETMEK FARKLI BİR GURUR OLACAKTIR”

Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek istediklerini belirten Dağlarca Çağlar, “Biz 20 ay Evvel bu yola başladık ve kulübümüzü kurduk. 20 ayda geldiğimiz nokta hakikaten takdir edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bunu Biricik başımıza değil Bodrumlularla yaptık. Bu manada Bodrum için gurur verici. Hedefimiz artık Muhteşem Lig’de kalıcı olup, Bodrum halkına Üstün Lig heyecanını yaşatmak. Altyapıyı Fazla önemsiyoruz. Altyapı bu işin sürdürülebilir olmasında bence en Kıymetli taşlardan biri. Avrupa kupası oynamak daima hayalimiz. Çabucak olur, olmaz bilmiyorum lakin bunu istiyoruz. Olduğu noktada fevkalade bir heyecan yaşatacağımıza eminim. Avrupa ekiplerini Bodrum’da Konuk etmek o Avrupa kentlerine gidip Bodrum’u temsil etmek başka bir gurur olacaktır. Bodrum’da salon ıstırabımız var. Biz ligde bu salonda devam etmek istiyoruz. TBF’nin kuralları var, bunları tamamlayıp, Üstün Lig maçlarını burada oynayacağımıza inanıyoruz” dedi.

nadir ARSLAN BİRİNCİSİ BAŞARDI

Türk basketbolunun en Değerli yıldızlarından olup birinci antrenörlük tecrübesinde şampiyonluk yaşayan çağdaş Bodrum Spor Başantrenörü seçkin Aslan, “Başkanımızın ve idaremizin Fazla Önemli bir yatırımı vardı. Türk basketbolu için Fazla Değerli bir yatırımdı. Uzun yıllar sürecek başarılı olma potansiyeli Fazla yüksek Bodrum’da bu türlü bir yatırımın, liderimizin ve tekniğimizin yüzünü kara çıkarmadığımız için Fazla memnunuz. Bodrum’un Üstün Lig’e yakışacağını da düşünüyorum. Bunun memnunluğunu ve gururunu yaşıyoruz” tabirlerini kullandı.

“BURAYI çok ÖNEMLİ, güç BİR DEPLASMAN HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”

“Bizim kırılma anımız tanıştığımız Lahza oldu” diyen Arslan, “Burada daima birlikte birinci antrenmanımızda ben ne istediğimi, oyuncularım benden ne bekleyebileceğimi anlattım. Onların ortasından geldiğim için birçoklarını tanıyorum. Önümüzdeki dönem keyifli olacak. Aka kadrolar, deneyimli oyuncular Bodrum seyircisi önüne çıkacak. Burayı Fazla önemli, güç bir deplasman haline getirmek istiyoruz. Ben oyuncuyken de tezli bir insandım ve o manada burayı şiddetli bir deplasman haline getirip hoş işlere imza atacağımıza inanıyorum. Bodrum’un gurur duyacağı bir ekip yaratacağımızı düşünüyorum” biçiminde konuştu.

ERKAN VEYSELOĞLU: AMAÇ HARİKA LİG’DE KALICI OLMAK

Mesleğinde daha Evvel Muhteşem Lig’de de şampiyonluk yaşayan grup kaptanı Erkan Veyseloğlu, şimdiki maksatlarının Muhteşem Lig’de kalıcı olmak olduğunu lisana getirdi. Deneyimli basketbolcu, şu tabirleri kullandı:

“Bunun Biricik bir yanıtı Mevcut diyebilirim. Uygun bir tertip, uygun bir oluşum bunun en Aka Öğe olduğunu düşünüyorum. 20 ayda buralara gelmiş olmak nitekim Fazla kolay değil. Bu dönem ve geçen dönem beklentinin bu olduğunu bilmekle birlikte kağıt üstünde ne kadar kuvvetli olsanız da alanda verdiğiniz uğraşla muvaffakiyete ulaşabiliyorsunuz. Burada Fazla Aka bir emek harcandı. Taraftarında günden güne geçen yıldan ilgisi de bu muvaffakiyetin yanında artı oldu. Bodrum’un da grubu sahiplenmesi bizim için Fazla kıymetliydi. Gayret artık başlıyor. Şimdiki maksat Üstün Lig’de kalıcı olmak.”

HAKAN YAPAR’IN 8’İNCİ ZAFERİ

çağdaş Bodrum Spor ‘da şampiyonluğa ulaşan TBL’nin en deneyimli isimlerinden Hakan Yapar, bu ligdeki 8’inci zaferini yaşayarak rekorunu geliştirdi. Hakan Yapar, “Bireysel olarak bu muvaffakiyetleri kazanmak için yıllar Evvel yaptığım planların başarılı olduğunu gösteriyor. Yaptığım çalışmanın karşılığını almak Mesut ediyor. Planladığım şeyin gerçek olduğunu gösteriyor. Ferdî olarak Mesut ve gururluyum. Sağlıklı kaldığım sürece alanda olmak istiyorum. Burada Fazla Önemli bir tertip kuruldu. İkinci yılında Muhteşem Lig’e çıktı. Tarihte tahminen de bunu başarabilen Öbür ekip yok. O yüzden şampiyonluğun farklı bir manası var. Başarıda hissemiz olduğu için Fazla memnunuz. sene başından beri amacımız buydu” dedi.

WARREN’IN KUPA SEVİNCİ

Türkiye’de daha Evvel Üstün Lig’de forma giyen kadronun yıldızlarından Chris Warren, “Sahaya çıktığımız Vakit sahiden taraftarımızın takviyesini hissetmek bizlere dayanak vermesi Fazla Aka memnunluk. Grup olarak şampiyonluğa inandık. Gaye koyduk ve amacımızı gerçekleştirdik. Öbür ekiplerde bu gayeleri Fazla koymak Mümkün değil fakat biz bu gayeleri gerçekleştirdik” sözlerini kullandı.

Ege’nin Harika Lig’deki 5’inci temsilcisi olacak çağdaş Bodrum, kupasına pazar günü meskeninde oynayacağı Finalspor maçında kavuşacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir