CANLI | Erden Timur’dan Fenerbahçe’ye…

Futbol, Genel, Haberler Mar 31, 2023 Yorum Yok
Galatasaray Sportif A.Ş reis Vekili Erden Timur, gündeme dair İzah yapıyor.

CANLI AKTARIYORUZ!
SAYFA DAİMA GÜNCELLENMEKTEDİR

İŞTE ERDEN TİMUR’UN AÇIKLAMLARI

“En kolay olan şey birlik olmak. Memlekette güç anlarda birlik olmayı Fazla düzgün biliyoruz. Aka kadroların muazzam bir gücü var. Bu gücü yalnızca futbolda kullanmak olmaz. Birçok afete gittim. Bu türlü örgütlü yapılarla Fazla daha fazlası yapılabilir.”

250 milyon TL bağışladı mı?

“Nef Vakfı ve Galatasaray ile Birlikte Yekün 500 Tane konteyner yapıyoruz. Her yok oluş, yeni bir varoluştur. O insanların tekrar konutlarına dönmeleri için elimizden geleni yapmamız lazım.

Yekün 650 bin Hane yapılması lazım. Herkes önümüzdeki 2 Yıl yararımızın Aka çoğunluğunu buna harcamamız lazım. Ben şirketimi bunun için kurdum. Şirketin dağıtılabilir olan karını 12 yıldır vakıf çalışmalarına aktarıyoruz.”

Ligi bitirtmeyiz sözleri

“O Lahza konuşmak Fazla yanlıştı. Bir daha çıkmadım. Bu lig bu halde biter mi? dedim. Bizim de tecrübesizlikti. Hudutla söylenen bir şeydi.

Her ekranda özür diledim. Sivas maçına kadar da hiç maç sonu çıkmadım. Bunun Daimi gündeme getirilmesi amacın dışına çıkıyor. Eşim kendini hiç gördün mü? dedi. Birinci Evvel ben bu cümleyi kurmadığımı söyledim. Sonra beni Daimi izleyen Fenerbahçeli Kanadalı bir arkadaşım vardı. Onunla Bir arada izledim ve söylediğimi ayrım ettim. Bu kelam beni yıllarca takip edecek herhalde.”

“Başarısızlığın sebebi niyet”

“Memleketteki en Kıymetli sıkıntılardan bir tanesi ‘bana dokunmayan bin yaşasın’ demek. Sporda bu kadar başarısızlığın sebebi niyet. kabiliyet değil. Hangi emelle oraya geldiğin değerli. Herkesin niyet sorguladığı, birbirinden Kuşku duyan bir toplumuz. Galatasaray toplantılarında da söylerim her Vakit anne gayemiz Galatasaray değil diyorum.”

Cemalnur Sargut ile görüntüleri

“Bunu Galatasaray seçimlerinden Evvel çıkarmışlardı. Bir mevlütteydik o vakit. Ben tasavvuf ile ilgilenirim evet lakin bu farklı bir yerdi. İnsanın yaradılış emeli kendini tanımak. Bunun da gayeli bir biçimde ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. Benim bir cemaat ve tarikatle irtibatım yok. Benim Ebeveyn ve baba tarafımda alevilik vardır. Ne gerek Mevcut bunları lisana getirmeye.”

Zaniolo’yu kaça aldınız?

“Sözleşmesinin bitmesine 1,5 sene vardı. Bournemouth ile mutabakat yapıldı 30 milyon euroya. Zaniolo vazgeçiyor transferden. Bunun sonucunda Roma da cephe alıyor oyuncuya. Bizim için en uygun ortam oluştu.

Biz görüşmeler yaptık. 1 haftalık mühlet içinde. Yekün 15 milyon euro ödeyeceğiz. 5 yıla yayılmış bir biçimde ödenecek. 526 bin 300 euro Şampiyonlar Ligi’ne kalırsak verilecek. Bunların da en az yüzde 50’sinde oynarsa Yekün 1 milyon euro bonus verilecek.

Şayet çeyrek finale kalırsa 1 milyon euro küsür, yarı finale kalırsa 1, 1,5 milyon, şampiyon olursak da 1,5 milyon verilecek. Fakat bu halde 30 milyona doğru gidiyor.”

“Ali Bey’in yoğurt yiyişi farklı”

“Biz hiçbir rakip kadro transferine Teklif vermedik. Icardi’de de bu türlü oldu. Icardi için Fenerbahçe devreye girdi, okey girebilir lakin giriyorsa ‘Girdim’ der. Zaniolo’da da devreye girdi ancak biz aldık. Ben bunu şu Lahza söylemek zorunda olduğum için söylüyorum. Zaniolo’nun eskiliği mi kalmadı, sakatlığı mı kalmadı, ‘Ali Bey’in yoğurt yiyişi farklı, bu türlü adamları istemiyor’ mu kalmadı. Her şey yapıldı.

Fenerbahçe’nin Icardi ve Zaniolo için ne Teklif ettiğinin evrakları var. Edep o denli bir şeydir. Efendilikten ses etmiyoruz. Bari ses etmeyin. Bir muvaffakiyet varsa, niçin bunu kaşınıyorsunuz? Bu haberlerin nasıl çıkartıldığını biliyorum. Menajerlerle olan alakası olan beşerler yapıyor. Bir maç kaybediyoruz. Bu nasıl Tesadüf olabilir? ‘Mata ile Icardi birbirine girdi, Okan Hoca ortaya girmeye çalıştı, olmadı. Erden Timur şey yaptı, Okan Hoca ile Erden Timur birbirine girdi. Otelde oyuncular içki içti, Geç geldi. O denli, bu türlü oldu.’ falan. Hepsi palavra bunların, yüzde 1 milyon palavra.”

“Fenerbahçe, Zaniolo’ya 21 milyon euro önerdi”

“Fenerbahçe’nin ne Teklif ettiğini ben biliyorum. Benim dışında hiç kimse bilmez. Bu kadar şey düşünüyoruz lakin karşıdaki de bir şeyler yapmalı. Fenerbahçe Zaniolo’ya bizden Fazla daha Çok Teklif etti. 16 milyon Euro net, 5 milyon euro da bonus Teklif etti. Fenerbahçe’nin bonuslarla Birlikte yüzde yüzü garanti olan bonuslar bunlar, 21 milyon euro Teklif etti. Biz nihayet olaylarda yalancı duruma düştüğümüz için açıklamak zorunda kaldım. Bu dokümanlar 7 Şubat Salı’dan beri bende. Lütfen edebe edeple karşılık versinler. Galatasaray’ın gerçekleşebilir bonuslarla Bir arada 17 milyon euro yapıyor.”

“10 Tane İzah yapıyorlar”

“Bazı hususlarda hiçbirimiz objektif olamıyoruz. Rakiplerimiz 10 Tane İzah yapıyor. Biz kendi lehimize de bir şey istemiyoruz. Sivas maçında çıkıp konuştuk.Ofsaytımsı sıkıntısının yayınlanmasını isteyen de biziz. 46. dakikada rakibinizin golünün iptal etmesini mi istersiniz yoksa 20. dakikada Kırmızı kart görmesini mi istersiniz? Yaklaşık 90 dakika 10 şahıs oynuyorsunuz. Herkes 10 şahıs kalmak istemeyiz dediler.”

Fenerbahçe’ye: “Devre ortasında hakkımız yendi dediler”

“Bizi eleştiren beşerler Evvel özeleştiri yapacak. Sivas’ta lehimize bir kusur yapıldığında çıkıp söyledik bunu. Onlar devir ortasında çıkıp hakkımız yendi dediler.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir