Cemal Ersen: “Türk futbolunun ayıbı”

Futbol, Genel, Haberler Nis 02, 2023 Yorum Yok
Milliyet müellifi Cemal Ersen, Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın karşı karşıya geleceği derbi maçın hakemi Halil ümit Meler ile ilgili yorumlar yaptı.

Cemal Ersen, “Üst seviye öteki hakemlerinizi bu usul maçlarda kullanamıyorsanız, ortaya çıkan tablo Türk hakemliğinin ayıbıdır.” sözlerini kullandı.

İŞTE CEMAL ERSEN’İN KELAMLARI:

“Cüneyt Çakır Türk hakemliğinin nihayet 15 yılına damga vurmuştu. Gelmiş geçmiş bütün Merkez Hakem Heyetleri en güç vazifelerde Çakır’a dört elle sarılırdı.

Hakemliği bıraktıktan sonra gözler veliahtına çevrilmişti. 7 FIFA kokartlı hakem ortasında Halil ümit Meler performansı, duruşu ve herkese kabul ettirdiği saygınlığı ile ön plana çıktı. Münasebetiyle bu dönemin kurtarıcısı oldu. En kritik maçlarda daima o vardı. Yarın Fenerbahçe- Beşiktaş derbisinde Tekrar o var. Talihsizlik yaşamazsa, dönemin kalan kısmında bütün Kıymetli müsabakalarda Tekrar o olacak.

“TÜRK FUTBOLUNUN AYIBI”

çok mu olağan? Elbette hayır. Üst seviye öteki hakemlerinizi bu şekil maçlarda kullanamıyorsanız, ortaya çıkan tablo Türk hakemliğinin ayıbıdır.

Dijital hakem atanması “masalına” kimse inanmıyor. lakin Halil hocaya da yazık değil mi? “Acaba ne Vakit patlayacak” diye bekleyenler olduğunu biliyorum. Yolun açık, bahtın bol olsun sevgili Meler.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir