Cemal Ersen yazdı: “Yıkılmadık, birlik olduk”

Futbol, Genel, Haberler Şub 17, 2023 Yorum Yok
UEFA Avrupa Konferans Ligi nihayet 16 Tipi Play-Off maçında Trabzonspor ile Basel karşı karşıya geldi. Akyazı’daki maçta TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile Bir arada Üstün Lig’den kulüplerin liderleri yer aldı. Trabzonspor’un 1-0’lık skorla kazandığı maçta depremzedeler unutulmadı.

Milliyet Gazetesi muharriri Cemal Ersen, yazısında dün akşam duygusal anlar yaşanan maçı kıymetlendirdi.

İşte Cemal Ersen’in “Yıkılmadık, Trabzon’da birlik olduk” başlıklı yazısı…

“Öyle güç ve acılı günler geçiriyoruz ki… Gözümüze uyku girmiyor. Her sabah kaç yurttaşımızın daha yaşama tutunduğuna dair mucize haberleri bekliyoruz. Münasebetiyle bu ruh halinde futbol konuşmak, yazmak ve izlemek ağır geliyor.

hayat devam ediyor diyenler olabilir. Elbette ediyor, lakin kendimizi gerçeklerden arındırıp Öbür bir coğrafyada yaşıyor sayabilir miyiz? Dün geceki maçın bir maçtan fazlası olduğunu yaşamak, Biricik tesellimiz kuşkusuz. Yediden yetmişe, ekip gözetmeden, geçmişteki rekabeti ve çekişmeleri unutup Trabzon kenti özelinde Biricik Yürek olmak, sanırım Türk ulusuna has bir özellik. Bu türlü bir dayanışma, bu türlü bir kenetlenme ve paylaşım Fazla kıymetli.

Yalnızca biz mi? Trabzonspor’a rakip olan Basel grubunun antrenörü Heiko Vogel’in basın toplantısında yaptığı duygusal katkı görmezden gelinebilir mi? “Eğer atarsak, oyuncularıma gol sevinci yaşamamalarını söyledim” demek, hürmetten da öte bedeller barındırıyordu. Haftaya oynanacak rövanş maçında düzenleyecekleri bağış kampanyası yaralarımıza İçten bir dokunuş olacak.

Siz bu kadar Fazla kadro taraftarını tıpkı tribünde ve Yan yana gördünüz mü? Ya bu kadar kulüp liderini birlikte? Keşke bu tarihi buluşmaya bir felaket neden olmasa idi. ancak anladık ki bu ulusun evlatları vakti geldiğinde geçmişin üzerine bir çizgi çekip, yarınlara dair umutlarımızı koruyabiliyormuş. Maç öncesi tribünleri gördünüz değil mi? Duygulanmamak elde değildi. Umarım ve dilerim bir milat olur bu kucaklaşma.

Kalemi ele aldık ya. Maça dair de kelam etmek gerek. Konferans ligi play-off’daki rakibimiz Basel, İsviçre liginin vasat gruplarından biri. Trabzonspor takımı ile kıyaslanamaz. ancak birinci yarım saatte o kadar şuurlu geldiler ki üzerimize. Üç Önemli durum verdik rakibe.

Sonra inisiyatif temsilcimize geçti. Ömür, Trezeguet, Gomez, Bakasetas ve Eren nihayet vuruşlarda yetersizdi. Halbuki oyunun Aka kısmında Denetim bizde iken Bölüm için avantaj sağlayacak golü daha erken bulmamız, üzerine de bir düğüm atmamız gerekiyordu. Bunu yapacak gücümüz, isteğimiz ve fırsatlarımız vardı. Şöyle söyleyeyim; Trabzonspor’un bu dönem en Çok konum ürettiği maçtı, Ancak skora yansımadı bu performans. Olağan şartlarda temsilcimizin Basel’i elemesi gerek. Fakat kimseye garanti Dönem bileti vermiyorlar. Haftaya karabasan yaşamayalım sakın.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir