Cengiz Ünder, eski takım arkadaşı Taner Kahriman için yasta

Basketbol, Bilgi Şub 09, 2023 Yorum Yok
Ülkemize Yasa boğan zelzele felakatinde hayatını kaybeden futbolcu Taner Kahriman’ın vefatı Özellikle İzmir’deki eski ekip arkadaşlarını, antrenörlerini ve futbolseverleri Yasa boğdu. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 şiddetindeki birinci zelzelede yıkılan Kahramanmaraş İstiklalspor Tesisleri’nin enkazından yaralı olarak kurtarılıp, hastanede ömrünü yitiren Taner Kahriman, İzmir’de Bucaspor ve Altınordu altyapısında uzun yıllar top koşturdu.

Fransa’da Marsilya forması giyen A ulusal futbolcu Cengiz Ünder ile iki kulüpte de grup arkadaşı olan merhum futbolcu Yeniden Hatay’da kaldığı rezidansın enkazından kendi uğraşlarıyla kurtulan Hataysporlu futbolcu Kerim Müşteri ile hem Bucaspor hem Altınordu’da oynadı. Taner Kahriman, Kerim’in ikizi Samunsporlu barış Alıcı’nın yanı Dizi Erzurumspor’da kiralık oynayan Başakşehirli Alican Özfesli, Muş 1984’te forma giyen Yusuf Acer, Karacabey Belediyespor’da misyon yapan Fatih Aktay üzere oyuncularla da iki kulüpte Birlikte vazife yaptı.

Taner Kahriman, tıpkı vakitte Altınordu altyapısında İngiltere’de Leicester City forması giyen A ulusal futbolcu Çağlar Söyüncü’nün yanı Dizi İzmir grubunda misyon yapan Yusuf Yalçın Arslan, Hatayspor’un kalesini koruyan Erce Kardeşler ve Eyüpspor’da kiralık olarak top koşturan İstanbulsporlu İbrahim Yılmaz üzere futbolcularla omuz omuza gayret etti. Karşıyaka altyapısından yetişen Erdi Kasapoğlu da Karbel Karaköprü Belediyespor’da Taner Kahriman’la Birlikte oynadı. 25 yaşında hayata gözlerini yuman Kahriman için eski grup arkadaşları taziye iletileri yayınladı.

DUYGUSAL İLETİLER PAYLAŞILDI

Futbolcular eski kadro arkadaşları Taner Kahriman için toplumsal medya hesaplarından duygusal paylaşımlar yaptı. Üstün Lig gruplarından Hatayspor’da misyon yapap kendisi de Hatay’da enkazdan çıkan Kerim Alıcı, “Mekanın cennet olsun canım kadeşim, huzurlar içinde uyu” kelamlarıyla ikizi barış ve Taner Kahriman’la Birlikte çekildikleri bir fotoğrafı paylaştı. barış Alıcı, “Canım kardeşim senelerce tıpkı sofradan Yemek yedik. birlikte güldük ağladık. çok erkendi be Taner’im. İlah yerinin cennet nasip eylesin” sözlerine yer verdi.

CENGİZ ÜNDER YASTA

A ulusal Kadro’nun yıldızı Cengiz Ünder, Taner Kahriman’ın vefatı sonrası, “Taner’im yerin cennet olsun, Fazla üzgünüm” iletisini paylaştı. Futbolculardan Fatih Aktay, “Taner’im hoş kardeşim mekkanın cennet olsun, İlah sevdiklerine bizlere sabırlar versin”,  Alican Özfesli, “Çok üzgünüm. Yerin cennet olsun hoş kardeşim benim”, Erdi Kasapoğlu, “Efendi, kalbi hoş kardeşim. Seni Fazla özleyeceğim. Yerinin cennet olsun” iletilerini yayınladı.

TEKNİK YÖNETİCİ UFUK KAHRAMAN: çok BEYEFENDİ BİRİYDİ

İzmirli teknik yönetici Ufuk Kahraman, Bucaspor altyapısında antrenörlüğünü yaptığı Taner Kahriman’ın hem alanda hem de alan dışında Fazla beyefendi biri olduğunu lisana getirdi. Teknik Yönetici Kahriman, “9 yaşından beri hocasıydım. çok üzüldüm. çok beyefendi, Fazla karakterli ve ahlaklı bir oyuncuydu. O kadar üzüldüm ki anlatamam. Evladım üzereydi. Yazgı onu orada buldu. Hem Bucaspor’da hem de Altınordu birlikteydik. 97 jenerasyonundandı. Ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

“TANER SAVUT’TAN HABER BEKLİYORUZ”

Hatay’da hala yıkıntı altında olan Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut’tan güzel bir haber beklediklerini lisana getiren teknik yönetici Ufuk Kahraman, “Taner Savut’la çocukluğumuz birlikte geçti. O’nun haberini bekliyorum. İzmirspor’da hem altyapıda hem profesyonel olarak Birlikte top oynadık. Hem de aile dostum, Fazla yakın dostuz. Kerim Müşteri ile konuştum. Kerim, 12 katlı rezidansın 5’inci katındaymış. Uyanık olduğu sırada dolap üzerine düşmüş ve Ömür üçgeni ile duvarı kıra kıra enkazdan kurtulmuş. Taner de 9’uncu katta kalıyormuş lakin o sırada otopark da olabileceği kestirim ediliyor. Enkazın otoparkından sesler geliyormuş. Umutlu bekleyişimiz sürüyor” diye konuştu.


Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir