Cenk Tosun, Şenol Güneş ile bir öbür

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Beşiktaş konutunda Ümraniyespor’u 5-2 yenerken maça damgasını vuran İsim Savaş Tosun olmuştu. Valerien Ismael idaresinde kulübüye hapsolan deneyimli yıldız, Şenol Güneş’in birinci maçında 11’de yer alırken, 2 gol ve 1 asistle galibiyette Aka rol oynadı.

REKOR PARAYA GİTMİŞTİ

Cenk Tosun’un mesleğinde Güneş’in Fazla Değerli bir yeri var. İkili ortasında oluşan Aka sinerji direkt sayılara da yansımış durumda. ulusal futbolcu, Güneş idaresinde Yekün 113 maça çıkarken rakip ağlara tam 57 gol göndermeyi başardı. Savaş Tosun en yüksek gol sayısına, Güneş’le birlikte ulaştı. 2017-18 döneminde Tekrar deneyimli teknik adamın çalıştırdığı Beşiktaş’ta mükemmel bir performans sergileyen Savaş Tosun Özellikle Şampiyonlar Ligi’ndeki futbolu sonrası 22 milyon euro karşılığında Everton’a transfer olarak Türk futbol tarihine geçmişti. Şenol Güneş’in akabinde Cenk’in en Çok maça çıktığı teknik adam Marco Silva oldu.

MARCO SILVA İLE 5 GOL ATABİLDİ

Tecrübeli yıldız, Everton’da 35 maçta misyon almasına rağmen 5 gol atabilmişti. Savaş Tosun ayrıyeten Tolunay Kafkas’la 26 maçta 12 gol, Sergen Yalçın’la 20 maçta 11 gol, Bülent Uygun’la da 23 maçta 9 gol ve Hikmet Karaman’la da 33 maçta 9 gol atmayı başardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir