Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ampute Futbol ulusal Ekibi’ni kabul etti

Futbol, Genel, Haberler Kas 03, 2022 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ampute ulusal Grubumuz, memleketler arası alanda elde ettiği zaferlerle ülkemizin iftihar kaynaklarından biri haline gelmiştir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı Aktiflikleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Stant Salonu’nda açılan “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi”nin açılışı hasebiyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Lideri Muaz Ergezen ve Yönetim konseyi üyeleri ile Ampute Futbol ulusal Ekibi teknik heyeti ve futbolcularını kabul etti.

Başarılarıyla Türk milletine yaşattıkları Sevinç için bütün takımı kutlama eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Her birinizi alınlarınızdan öpüyorum. Ampute ulusal Grubumuz, milletlerarası alanda elde ettiği zaferlerle ülkemizin iftihar kaynaklarından biri haline gelmiştir. Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında engelli kardeşlerimiz isimlerini tarihimize altın harflerle yazdırmıştı. Geçen Yıl da Ampute ulusal Kadromuz, Gaziler Günü’nde ikinci Defa Avrupa Futbol Şampiyonu olmuştu. Yakaladığınız bu ivmeyi hamdolsun 2022 Dünya Kupası’nı da kazanarak adeta taçlandırdınız. Bu tarihi muvaffakiyetin İstanbul’umuzun konut sahipliğinde yaşanması, elbet bizleri daha da sevindirmiş, daha Fazla gururlandırmıştır.”

Zaferde emeği olan futbolcular, teknik heyet ve yöneticilerin ülkeye ve millete Özel bir İkram verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, takımın muvaffakiyetlerinin devamını diledi.

İdare, teknik heyet ve futbolcuları başarılarından Dolayı kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“İnşallah bundan sonra da sizlerin yanında olmaya, sizleri her alanda desteklemeye devam edeceğiz. Bakanlığımızın ve federasyonlarımızın sizlerin başarısı için sergiledikleri gayretleri takdirle takip ediyorum. Ampute ulusal Kadromuzun da taşıdıkları sorumluluğun şuuruyla devinim ve çaba ettiklerini görmekten memnuniyet duyuyorum. Sizler muvaffakiyete giden yolun Evvel zihinlerdeki manileri aşmaktan geçtiğini bütün dünyaya gösteriyorsunuz. Zorluklara Karşın kazandığınız her zaferle bize yaşattığınız mutluluklar yanında engelli kardeşlerimize de ilham kaynağı oluyorsunuz.”

Basına kapalı gerçekleşen kabulde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beyaz Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, TBMM idare Amiri ve Beyaz Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ve Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi de Amade bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir