Cumhurbaşkanı Erdoğan Kulüpler Birliği heyetini kabul etti

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına, milletimizin en tanınan spor kısmı olan futbolda Fazla kuvvetli bir biçimde girmeyi hedefliyoruz. Altyapı ve imkanlar bakımından Türk futbolu artık dünyada kendinden başarılarıyla Laf ettirecek kuvvetli bir kapasiteye ulaşmıştır.” dedi.

Erdoğan, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı aktiflikleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Stant Salonu’ndaki “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi”nin açılışı hasebiyle Kulüpler Birliği Lideri Ali Koç ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi”nin, Türk futbolunun asırlık tarihine Fer tutacağını ve bilhassa genç jenerasyonların ülkede futbolun bugünlere nasıl geldiğini görmelerine Yardımcı olacağını belirtti.

Hiçbir Fark yapmadan, Türk futbolunun hak ettiği pozisyona gelmesi için 20 yıldır bütün imkanları seferber ettiklerini lisana getiren Erdoğan, “Sentetik futbol, basketbol ve voleybol alanlarını mahallelere kadar yaydık. Artık Aka çoğunluğu ömrünü tamamlamış stadyumları yıkıp yerlerine milletlerarası standartlarda yüksek kapasiteli yeni tesisler inşa ettik.” tabirini kullandı.

Türkiye genelinde yaptıkları stadyumlardan 36’sını tamamladıklarını, 6’sının imali sürdüğünü ve 4’ünün de proje ve ihale sürecinin devam ettiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

“İnşallah onları da vakitlice tamamlayarak atletlerimizin ve sporseverlerin hizmetine sunmayı Dilek ediyoruz. Sporda nihayet 20 yılda katettiğimiz aralıkları elbette önemsiyor lakin kâfi görmüyoruz. Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına, milletimizin en tanınan spor kısmı olan futbolda Fazla kuvvetli bir formda girmeyi hedefliyoruz. Altyapı ve imkanlar bakımından Türk futbolu artık dünyada kendinden başarılarıyla Laf ettirecek kuvvetli bir kapasiteye ulaşmıştır. Bize düşen, elimizin altındaki imkanları en hoş halde kıymetlendirerek hayallerimizi gerçeğe dönüştürmektir. Hiç elbet bunun yolu da tıpkı İdeal etrafında kenetlenmekten geçiyor.

Sporun özünde Mevcut olan rekabet ve kazanma isteği kulüplerimizin ulusal gayeler doğrultusunda bir ortada çalışmasına asla mani değildir. Hele hele futbolda fanatizme ve holiganlığa katiyetle tahammülümüz yoktur. Kulüpler Birliğimizin, futbola hasımlığın girmesine müsaade etmeyeceğine, yeni tartışmaların futbolu zehirlemesine müsaade vermeyeceğine inanıyorum. Standımız vesilesiyle oluşan birlikteliği bu inancımın, bu beklentimizin bir tezahürü olarak görüyorum. Bu niyetlerle açılışını yaptığımız standımızın tekrar güzel olmasını diliyor, birinci günden itibaren Türk futboluna katkı yapan, emek veren, alanlarda ter döken bütün atletlerimizi ve yöneticilerimizi şükranla, rahmetle yad ediyorum.”

Basına kapalı gerçekleştirilen kabulde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beyaz Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, TBMM idare Amiri ve Beyaz Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ve Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi de Amade bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir