Curry, mola hatası için: “Suçu koç üstlense de, hata bende”

Basketbol, Bilgi Nis 25, 2023 Yorum Yok
Golden State Warriors guardı Stephen Curry, dün gece Sacramento Kings’e karşı oynanan maçın sonunda alınan teknik faulün koç Steve Kerr’ün değil, kendisinin yanılgısı olduğunu söyledi.

Curry, maçın bitmesine 40 saniye kala gelen ikili sıkıştırma sonrası devinim edecek yer bulamayınca top kaybı yapmamak için mola almış, Ama Warriors’ın hiçbir molası kalmamıştı.

Warriors tarafından gelen bu yanılgı, Kings’e bir teknik özgür atış ve De’Aaron Fox’tan gelen üçlük isabetiyle Bir arada toplamda dört sayı kazandırmıştı.

Lakin bütün bunlara Karşın rakibinin öne geçmesine müsaade vermeyen ve maç sonunda Harrison Barnes’ın üçlük denemesinde isabet bulamamasıyla 126-125 galip gelen Warriors takımının yıldızı Curry, müsabaka sonrası şu sözleri kullandı:

“Mola hakkımızın kalmadığını ayrım etmemiştim. Koç (Steve Kerr) bunun sorumluluğunu üstlense de, palavra yok, şahsen Fazla zekice bir devinim yaptığımı sanmıştım. Benche baktığımda herkes başını sallıyordu. Şanssız bir durumdu.”

Curry ayrıyeten Golden State’in üçüncü çeyreğin sonunda 10 sayılık bir üstünlük sağladıktan sonra, dördüncü çeyrekte Sacramento’nun Geri dönüşüne Mani olmasında bulduğu basketlerin tesirini de şu formda konuştu:

“Öyle görünmeyebilir ancak şutumu her Vakit kovalarım. Daimi ikili sıkıştırma üzere şeylere maruz kalıyorum, yani şut atmamam edilgen kaldığım manasına gelmiyor. Hakikat oyunu oynamak için savunmayı okuduğum manasına geliyor.”

Curry geceyi 11/22 şut isabetiyle 32 sayı bularak tamamlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir