“Deandre Ayton için muhtemel hedef, Dallas” iddiası!

Basketbol, Bilgi May 22, 2023 Yorum Yok
Dallas Mavericks’in, Phoenix Suns pivotu Deandre Ayton için “muhtemel hedef” olarak görüldüğü bildirildi.

Bleacher Report’tan Eric Pincus, NBA’deki Fazla sayıda yöneticinin, Mavericks’in bu yaz 2018 NBA Draft’ında 1 numaradan seçilmiş olan Ayton’ı kovalamasını beklediğini söyledi.

Yöneticiler, Ayton’ın Mavs yıldızı Luka Doncic ile olan ilişkisine ve Suns’ın kendisini takas etmeye karar verirse, ulaşabileceği potansiyel takım derinliğine işaret ettiler:

“Birden Çok NBA kaynağı, Dallas’ın Phoenix Suns pivotu Deandre Ayton için olası bir amaç olmasını beklediklerini söyledi. Doncic ve Ayton’ın menajerleri birebir (WME Sports’tan Bill Duffy) ve âlâ bir bağlantıları olduğu söyleniyor.

Başka bir kaynak ‘Suns’ın derinliğe muhtaçlığı var. Tim Hardaway Jr.’ı, JaVale’i (McGee), Josh Green’i ve 10 numarayı alabileceklerini düşünüyorum. Phoenix muhtemelen derinlik için bu seçimi Öbür bir kadroya yollar, ya da tahminen Fazla ekipli Aka bir mutabakat yapılır.’ formunda konuştu.

Dallas, Maxi Kleber, Davis Bertans, Reggie Bullock ve Jaden Hardy üzere oyuncuları da sunabilir. Fakat Kleber’in, Doncic’in ekipteki en âlâ arkadaşlarından (ve ekibin en uygun oyuncularından biri) olduğu için, gönderilme ihtimali en düşük oyuncu olduğu söyleniyor.”

Argüman, Substack’ten Marc Stein’ın geçtiğimiz hafta sonu Mavs’in Ayton’a olan ilgisinin “abartıldığı” formundaki raporuyla çelişiyor.

Suns’ın bu yaz Ayton’ı “agresif” bir formda göndermeye çalışacağı söylenmişti.

2023-24 döneminde 32,5 milyon dolarlık bir maaşı bulunan Ayton’ın, Suns’ın Indiana Pacers’ın sunduğu azamî kontrat teklifini geçtiğimiz yaz kabul etmesi münasebetiyle, mukavelesinin bitmesine iki yılı daha bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir