Denizlispor’da şirketleşme kongresi

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

Spor Toto 1’inci Lig’de güç günler geçirerek dönem başından beri tabana demir atan Altaş Denizlispor, idarenin hafta başında açıkladığı üzere şirketleşme kongresi düzenleyecek.

Olağanüstü genel heyet kararı Meydan yeşil-siyahlılar, kongrede üyelerden Denizlispor A.Ş. ismiyle anonim şirket kurmak için yetki isteyecek. Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde birinci tarihi 17 Kasım, yasal çoğunluk sağlanamazsa ise ikinci tarihi 27 Kasım Perşembe olarak belirlenen harika kongrede kulübün 1 Haziran 2021-31 Mayıs 2022 ve 1 Haziran 2022-30 Eylül 2022 ortasındaki bilanço ve gelir-gider tabloları okunup ibraya sunulacak.

Dernek tüzüğünde 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu kapsamında  tüzük değişikliği konusunda önerge sunulup, 26.04.2022 tarih ve 31821 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanun’un ilgili borçlanma kararı yeterince, bir evvelki Özel hesap periyodu  brüt gelirlerinin yüzde elli oranında borçlanma yapabilmesi için var Yönetim şurasına yetki istenecek.

Kongrede Gerekli Menkul ve taşınmaz malları satın almak, tahsisini yaptırmak, kiralamak, satmak, taşınmaz mallar üzerinde her türlü hakları koydurmak, her türlü inşaat ve tesisler yapmak, yaptırmak, bunları işletmek yahut işlettirmek, şirketler kurmak, ortak olmak, vakıf tesis etmek mevzularında var Yönetim heyetine yetki verilmesi görüşülüp, spor faaliyetinde bulunan Denizlispor Kulübü Derneği’ne bağlı futbol şubesinin, Denizlispor A.Ş. ismiyle anonim şirketi kurulması yetkisi istenecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir