Depremde yaşamını yitiren Saruhan Bolat’ın hedefi G.Saray’dı

Futbol, Genel, Haberler Şub 22, 2023 Yorum Yok
Alperen Aydın ve Saruhan Bolat. Giresun doğumlu iki futbolcu. Tıpkı sokakta oynadılar, 14 Yıl birebir okula gittiler, Giresun Atatürk Lisesi Okul Kadrosu’nda ve Giresunspor alt yapısında Birlikte ter döktüler. Bu dönem başında Alperen Bayrampaşaspor’a, Saruhan Kahramanmaraş İstiklalspor’a gitti. Farklı gruplarda olsalar da irtibatlarını sürdüren iki can dostu zelzele ayırdı. BAL’da Küme başkanı olan Kahramanmaraş İstiklalspor’un tesisleri zelzele felaketinde yıkılırken Saruhan da vefat eden futbolculardan biri oldu. 23 yaşındaki Saruhan hayalleri ve umutlarıyla Birlikte hayata veda etti. Onu, can dostu Alperen Aydın’dan dinledik…

“AİLESİ ONUN İÇİN çok ÇALIŞTI”

“Babası Fahrettin Beyefendi ve annesi Fatma Hanım oğullarının futbolda başarılı olması için inanılmaz emek sarf ettiler. Beslenmesinden okuluna kadar Daimi takviye oldular. Ağabeyi Ramazan Bolat ve kız kardeşi Berfin ile birbirlerine bağlı eksiksiz bir aileydiler.”

USTAÖMER VE SOFUOĞLU ONU SEÇTİ

“Milli Kadrolar Teknik Yöneticisi Fatih Terim’ken Şenol Ustaömer ve Turan Sofuoğlu tarafından düzenlenen Çeşitli bölgesel elemelerden sonra TFF’nin Riva Tesisleri’ne çağrıldı. İki Sefer ulusal ekip oyuncu havuzuna çağrıldığında Fazla Mesut olmuştu. “Riva’ya gitmek benim için dünyanın en Aka olayı” kederi.”

“ARDA TURAN’I KENDİNE misal ALIRDI”

“Futbolculardan Gökdeniz Karadeniz, Arda Turan, Cengiz Ünder, Merih Demiral, Hami Mandıralı, Emre Belözoğlu, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz’ı kendine Örnek alırdı. Galatasaray’da oynayıp Arda Turan’ın veliahtı olacağına, Fatih Terim üzere ulusal Kadro’da teknik yöneticilik yapacağına inanırdı.”

“O GOLÜ ATAMADI, UYKULARI KAÇTI”

“Fenerbahçe ile yapılan maçta gol kaçırmış günlerce uyuyamamıştı. Sağ kanat oynamıştı, İsmail Köybaşı ile uğraşını anlata anlata bitiremedi. ‘Kaleci ile karşıya kaldım topu bir türlü boş kaleye atamadım’ diye serzenişte bulunmuştu. ‘Ah o golü atsaydım şu Lahza Üstün Lig’deydim’ demişti.”

Tarzı Kerem Atürkoğlu’na benziyordu. Giresunspor’un bütün alt Bina gruplarında yer aldı Ancak geçen dönem başı kampına götürülmeyince “Küllerimden doğacağım. Futbolcu profesyonel de amatör de olsa futbolcudur” demiş, BAL grubu Trabzon Çarşıbaşı Belediyespor’a gitmişti. Bu dönem başı İstiklal’e geçti.

“DEPREMDEN 4 SAAT önce KONUŞTUK”

“Sürekli bağlantı halindeydik. Zelzeleden dört saat Evvel konuştuk. Kendisini Bölgesel Amatör Lig’de yer Meydan Sakarya Hendekspor istemiş. Fikir alış verişinde bulunduk. Birinci zelzele olduğunda Çabucak beni aradı. Uygun olduğunu belirtti. Lakin ikinci sarsıntıda kolonların ortasında merhum olmuş. Kahroldum.”

“İKİMİZ DE HASTA GALATASARAYLIYDIK”

“İkimiz de hasta Galatasaraylıydık. Bir gün Galatasaray’da oynayacağına inanıyordu. bütün maçlarını Birlikte izlerdik. Muslera’nın bir kadro için ne kadar Kıymetli olduğunu anlatırdı. Her grubun yıldız oyuncuya gereksinimi olduğunu, İcardi’nin Galatasaray’ı şampiyon yapacağını söylemişti.”

“MAÇA SAĞ AYAĞI İLE ÇIKAR, DUA EDERDİ”

“Her maça kesinlikle sağ ayakla çıkar, duasını ederdi. Oynadığı gruplarda Nakit pazarlığı değil forma pazarlığı yapardı. 7 numaralı formayı Koşul koşardı ve kesinlikle giyerdi. Birebir numarayı giyen Cristiano Ronaldo’yu Fazla severdi.”

“FATİH TERİM VE KLOPP’A HAYRANDI”

“Teknik adamlardan Fatih Terim ve Jürgen Klopp’a hayrandı. Okan Buruk, Nuri Şahin, Ömer Erdoğan, çağdaş Atan, Hakan Keleş üzere yeni Devre teknik adamların sistemlerini beğenirdi. Ona nedenini sorduğumda ise müspet Futbol oynatan fikre sahip olduklarını söylerdi.”

SARUHAN iÇiN NE DEDİLER

HAKAN KELEŞ: “YENİ SARUHANLAR YETİŞTİRECEĞİZ”

“Çok yetenekli oyuncuydu. Örnek, yardımsever bir insandı. Planları vardı. Giresunspor’un alt yapısının gururuydu. İsmini Giresunspor alt yapısına verdik. İsmini yaşatmak ve yeni ‘Saruhan’lar yetiştirmek için çaba edeceğiz. Ayrıyeten önümüzdeki günlerde Saruhan için turnuva düzenleyeceğiz.”

BABASI: “İKİ AYAĞINI DA KULLANIRDI, TEKNİK BİR OYUNCUYDU”

“Yüreğim yanıyor. Mefkureleri olan bir insandı. Biricik maksadı ulusal Kadro ve Galatasaray forması giymekti. Ronaldo’nun hayranıydı. Her iki ayağını güzel kullanırdı, Fazla teknikti. Onu futbola orta okuldaki vücut eğitimi öğretmeni Mehmet Kar teşvik etmişti. Onun ve Giresunspor’daki hocalarının Aka emeği var.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir