onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. Depremzede çocuklar için basketbol turnuvası düzenlendi

Depremzede çocuklar için basketbol turnuvası düzenlendi

admin admin -
10 0
Kahramanmaraş’ta Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından, Garanti BBVA Amel birliğiyle 12 Dev Adam Basketbol Okulları (DABO) aktifliği kapsamında depremzede çocuklara yönelik turnuva düzenlendi.

Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi Atatürk Spor Salonu otopark alanında düzenlenen aktifliğe, Türkiye Basketbol Federasyonu reis Vekili Ömer Onan, Yönetim heyeti üyeleri, bayan ve erkek liglerinde uğraş eden ekiplerin yöneticileri de katıldı.

Garanti BBVA Amel birliğiyle yapılan 12 Dev Adam Basketbol Okulları etkinliğinde 3×3 Basketbol Turnuvası maçları da oynandı.

Depremzede çocuklar için hazırlanan Özel aktivitelerin olduğu tertipte iştirakçilere 12 DABO forması ve topu İkram edildi.

Aktiflikle ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu reis Vekili Ömer Onan, ülke olarak ağır bir zelzele felaketi yaşadıklarını, yaraların sarılması için herkesin elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

Federasyon olarak bu yaraların sarılması için çalıştıklarını belirten Onan, şöyle konuştu:

“Ülke olarak Fazla güç günler yaşadık. çok ağır bir zelzelesi atlatmaya çalışıyoruz. Kamu olarak, millet olarak yaraların Fazla çabuk sarılması için herkes elinden geleni yapıyor. Biz de Basketbol Federasyonu olarak hem yaraların sarılmasına yardım edip hem de yaralar sarılırken burada çocuklarımıza aktiviteler yaptırmak istiyoruz. Sarsıntıdan etkilenen 11 vilayetimizde Garanti Bankası’yla Bir arada üçe üç alanlarımızı kurduk. Burada hem depremzede çocukları eğitip, lisanslı çocuklara idman yaptırıp hem de onlara bu türlü hoş oyunlar oynatarak biraz aktivite, Vakit geçirmelerini istedik.”

Onan, Türkiye Basketbol Federasyonunun sarsıntıdan etkilenen 11 kentte haziran, temmuz ve ağustos ayları boyunca Garanti BBVA’nın Amel birliğiyle 12 DABO etkinliklerini sürdüreceklerini kaydetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir