Derbide kazanan Eczacıbaşı

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok


Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin birinci haftasındaki derbide Eczacıbaşı Dynavit, deplasmanda Fenerbahçe Opet’i 3-0 yendi.

Birinci sete âlâ başlayan Eczacıbaşı, 6-1 üstünlük kurdu. Turuncu-beyazlı ekip, Boskovic’in ikiden, Voronkova’nın köşelerden, Jack-Kisal’ın da ortadan tesirli ataklarıyla skor üretti. konuk grup, attığı Misli servislerle de oyunu denetimi altında tuttu. Fenerbahçe ise kaptan verme ile tesirli oldu ve sayılar buldu. Boskovic’in smaç sayılarıyla seti 25-20 Meydan Eczacıbaşı Dynavit, 1-0 öne geçti.

İkinci set karşılıklı sayılarla başladı. 9-9 dan sonra yeterli savunma yapan Eczacıbaşı, rakibini ağ üstündeki bloklarla durdurdu. Skor 20-18 iken 5-0 seri bulan turuncu-beyazlıları, seti 25-18 kazandı ve setlerde durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü set 14-14’e kadar istikrarlı sürdü. Eczacıbaşı; Voronkova, Boskovic, ve Hande’nin sayılarıyla seti 25-22, maçı da 3-0 kazandı.

Salon: Burhan Felek Vestel Voleybol

Hakemler: Erdal Akıncı, Mehmet Topal

Fenerbahçe Opet: Fedorovtseva, verme Fazilet Dündar, Carneiro, Cristina, Aslı Kalaç, Meryem Boz (Gizem Örge, Lazareva, Buse Ünal, Meliha Diken, Cansu Çetin)

Eczacıbaşı Dynavit: Elif Şahin, Voronkova, Beyza Arıcı, Boskovic, Hande Baladın, Jack-Kisal (Simge Aköz, Saliha Şahin, Yaprak Erkek)

Setler: 20-25, 18-25, 22-25

Süre: 75 dakika (24, 24, 27)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir