Derbinin anahtarı nihayet 10 dakika

Futbol, Genel, Haberler Kas 04, 2022 Yorum Yok

Süper Lig’de haftanın maçında Galatasaray, ezeli rakibi Beşiktaş’ı konuk edecek. Dev uğraş öncesinde iki grubun istatistiklerine göz attığımızda ise Farklı bir durum karşımıza çıkıyor. Takımında dünya çapında santrforlar olmasına Karşın gol atmakta düşünce çeken Sarı-Kırmızılılar, buna Karşın attığı gollerin Aka kısmını maçların nihayet 10 dakikalarında buldu. Şu anne kadar rakip filelere 14 gol bırakan Galatasaray, bu gollerin %43’ünü 80’den sonra kaydetti. Aslan’ın en Fazla skor ürettiği dakikalar ise Beşiktaş’ın kalesinde en Fazla gol gördüğü dakikalar olarak karşımıza çıkıyor.

16 GOLÜN 5’İNİ 80’DEN SONRA YEDİ

Beşiktaş’ın yediği 16 golün %31’i nihayet 10 dakikada geldi. Siyah-Beyazlılar, bu süreçte Alanyaspor’dan 2, Sivasspor’dan 1, İstanbulspor’dan 1, Hatayspor’dan 1 gol yedi. Beşiktaş’ın en Fazla skor ürettiği dakikalar ise 31-40 ortası… Beşiktaş, bu dakikalar ortasında attığı gollerin %24’ünü kaydetti. Beşiktaş’ın en ekili olduğu bu aralıkta Galatasaray’ın gol yeme oranı ise yalnızca %11… Galatasaray’ın en Çok gol yediği dilim ise; 11-20, 21-30, 81-90 ortası… Sarı-Kırmızılıların bu üç Vakit aralığında gol yeme oranı %22… İki ekip da maçın birinci 10 dakikasında şu anne kadar kalesinde gol görmezken Galatasaray, 41-60 ortasında da kalesini gole kapatmayı başardı.

BİTİRİCİLİKTE BEŞİKTAŞ AÇIK ARA

Siyah-Beyazlılar, şu anne kadar attığı gollerin Aka çoğunluğunu birinci yarılarda kaydederken, Galatasaray yediği gollerin Aka kısmını birinci yarıda kalesinde gördü. Fakat, derbideki en can Müşteri aralık ise nihayet 10 dakikalık dilim olacak. Ayrıyeten, Galatasaray, maç başına 18.27 şut çekerken bunların 7.27’sinde isabet buldu. Beşiktaş da maç başına 12.92 Defa rakip kaleleri yokladı ve 5.75 isabet sağladı. Galatasaray’ın gol beklentisi 2.62 olurken, Beşiktaş’ın gol beklentisi ise 1.85’te kaldı. Beşiktaş, daha az şut, daha az isabetli şut ve daha az gol beklentisi oluşturmasına karşın, Galatasaray’dan 11 gol Çok attı. Bu da Beşiktaş’ın bitiricilikte ve nihayet vuruşta Galatasaray’dan üstün olduğunu gösteriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir