Dimitiris Itoudis sırrını açıkladı; gizli kahraman

Basketbol, Bilgi Kas 03, 2022 Yorum Yok

Euroleague ve Basketbol Üstün Ligi’nde döneme tesirli bir giriş yapan Fenerbahçe Beko’da, koç Dimitris Itoudis muvaffakiyetlerinin gerisindeki Kıymetli faktörlerden birini açıkladı. BasketNews’den Donatas Urbonas’a konuşan koç, maç içinde kimsenin görmediği ve antrenör takımına bilgi veren bir canlı gözlemci olduğunu söyledi.

“GÖREMEDİĞİNİZ BİR ADAMIMIZ VAR”

Canlı gözlemcilerinden bahseden Yunan koç, “Kapalı kapılar arkasında kimsenin göremediği bir adamımız var. canlı gözlemci ile çalışıyor. Bu Aka bir şey. Kameralar gerisinde Şahit olamayacağınız bir sinerji ile çalışıyoruz. Koç takımı olarak bir ekip olmak zorundayız.” dedi.

“KENARDA TABLET KULLANILABİLMELİ”

Amerikan sporlarında olduğu üzere alan kenarında teknoloji kullanmanın yararlı olabileceğini belirten koç, “NBA’de olduğu üzere FIBA ve Euroleague uğraşlarında de alan kenarında tablet kullanılabildiğini Düş edin. Yardımcı koçlar oyunculara durumları izletmek için devir ortasını beklemek zorunda kalmayıp, onlar kenara geldiğinde olanı biteni gösterebilecek. Basketbol gruplarının nasıl Tertip atlayacağını düşünün.” sözlerini kullandı.

“OYUNU GELİŞTİRECEK BİR ŞEY”

Bu gelişmelerin olması durumunda oyuna ziyan vermeyeceğini belirten şampiyon koç, “Bu yalnızca NBA değil, NFL ve NHL için de geçerli. Amerika’da çok yaygın. Antrenörler alan içinde oyucularla daha rahat irtibat kurabiliyor. Avrupa’da neden olmadığını anlamıyorum, bu hile değil. Oyunu geliştirecek bir şey.” formunda konuştu.

FENERBAHÇE BEKO, YUNAN KOÇLA YENİLMİYOR

Sarı-lacivertliler nihayet yenilgisini, dönem öncesi Anadolu Efes’e karşı oynanan Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında almıştı. 28 Eylül’de oynanan müsabakadan bu yana 5 Euroleague, 5 Harika Lig maçında çıkan Itoudis’in takımı bu maçların hepsini kazandı. Fenerbahçe Beko nihayet olarak dün Üstün Lig’de Pınar Karşıyaka’yı 100-88’lik skorla yenik etti ve yenilmezliğini sürdürdü.

ZORLU FİKSTÜR BU HAFTA DA SÜRECEK

Euroleague’de geçtiğimiz hafta nihayet iki dönemin şampiyonu Anadolu Efes ile karşılaşan Fenerbahçe Beko’yu bu hafta da güçlü bir müsabaka bekliyor. Sarı-lacivertliler, 4 Kasım Cuma günü saat 22.30’da İspanya’da ligin savlı gruplarından Barcelona’ya konuk olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir