Dimitris Itoudis: “Ölüm kalım maçına gidiyoruz!”

Basketbol, Bilgi May 06, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe Beko başantrenörü Dimitris Itoudis, Olympiakos galibiyeti sonrası İzah yaptı.

Dimitris Itoudis yaptığı açıklamada, “Takımımı kutlama ediyorum. Alana giren oyuncular, sakatlığı nedeniyle takıma giremeyenler… Herkesi kutlama ediyorum. Olympiakos’u her çeyrekte 20 sayının altında tuttuk. Tahminen bir çeyrekte 26 sayı atmış olabilirler. Savunmada Fazla Özel bir Amel çıkarttık. Olympiakos yetenekli bir grup, 11 asistte kaldılar. Bizim nasıl maç çıkarttığımızı gösteriyor. Âlâ bir savunmaya sahipler. Taraftara farklı bir Ayraç açmam lazım. Bize inanmaktan vazgeçmediler. Bu bir süreç. Bu düzeye ilişkin olduğumuzu kanıtladık. Kim olursa olsun gayret edebileceğimizi gösterdik. Final maçı güç olacak elbette lakin anı yaşamaya çalışıyoruz.” dedi.

Başarılı çalıştırıcı, “Herkesi kutlama ediyorum, hem oyuncuları hem de taraftarları. Bize inanmaktan hiç vazgeçmediler. Kamera arakasında olan Fazla Çok şey var. Taraftarlar kimi şeylerin farkında, kimi şeylerin farkında değiller. Kapalı kapalı gerisinde ne yaparsan onun sonuncunda mükafatı alırsın. Kameraların olmadığı yerlerdeki çalışmaların sonucunda buradayız. Bu bir süreç. Ortamızda Fazla Çok gayret oluyor. Bu sürece inanmaya devam ediyoruz. iç olan herkes tebriği hak ediyor. 1. maçtan sonra da uzun bir seri olacağını biliyordum. Uzun bir seri bu. Anın keyfini çıkarmaya çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Ülker Spor ve Faaliyet Salonu’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Itoudis, inanılmaz bir atmosfer olduğunu belirtti.

Sağlam bir strateji uyguladıklarını anlatan Itoudis, şöyle konuştu:

“Öncelikle grubumu ve taraftarları kutlama etmek istiyorum. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Sağlam bir strateji ile oynadık. Bizim canımızı acıtacak oyuncuları olan bir gruba karşı uygun oynadık. İkinci şanslarda problemler yaşadık. Top kayıplarımız oldu. Rakibimiz uygun savunması olan bir ekip. Hamlede yanlışsız kararlar aldık. Yunanistan’a mevt kalım maçına gidiyoruz. Yeni bir ekip olmamıza Karşın yeterli basketbol oynuyoruz. Bunlar kolay olmuyor.”

Olympiakos’un Fazla kaliteli bir takım olduğunu aktaran Itoudis, “Sizi her Vakit kırma talihi olan bir grup. Birbirimizi karşılıklı tanıyoruz. Bir evvelki maçta 72 sayıda kaldılar lakin nihayet saniyede üçlük attılar. Bugün Tyler Dorsey’nin 17 saniye kala atmaması gereken şut vardı. Kimi şeyleri yanılgı yaparak öğreniyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir