Dört büyüklerin borcu katlana katlana artıyor!

Futbol, Genel, Haberler Mar 31, 2023 Yorum Yok
Liglere verilen ulusal ortada G.Saray’da mali genel şura, Beşiktaş’ta divan heyeti toplantısı, Trabzonspor’da ise inanılmaz seçimli genel konsey toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantılar sonrası 4 büyüklerin borçlarının inanılmaz düzeye geldiği bir Kez daha ortaya çıktı.

Sarı-Kırmızılılar, borcunun 4 milyar 633 milyon lira olduğunu açıkladı. Bordo-Mavililer, borcunun 2 milyar 835 milyon TL olduğunu Anlatım etti. Siyah-Beyazlılar’da ise borç 5 milyar 752 milyon TL’ye dayanmış durumda…

Fenerbahçe’nin nihayet Yüksek Divan Şurası Toplantısı’nda kulübün borcunun 6 milyar 537 milyon TL olduğu belirtilmişti.

ÖNEMLİ DESTEKLER YAPILDI

Böylece G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un Yekün borcu 19 milyar 757 milyon TL’ye ulaştı ve 20 milyara dayandı. Lakin dört büyükler transfer yapmaktan bu dönem da kaçınmadı.

G.Saray, Transfermarkt datalarına nazaran; transfer periyodunu 32 milyon 440 bin euro ekside kapattı. F.Bahçe’nin transfer karnesi 13 milyon 710 bin euro eksi verdi. Beşiktaş’ın ise transfer bilançosu eksi 15 milyon 550 bin euro… nihayet şampiyon Trabzon ise; bu alanda üç büyüklerin Fazla gerisinde kaldı. Bordo-Mavililer, yalnızca 13 bin euroluk artı verdi.

4 büyükler transfer dönemini Yekün 61 milyon 687 bin euro eksi vererek tamamladı. 1 milyar 266 milyon TL transfer eksisi verilmiş oldu.

SATIŞLAR OLMAK ZORUNDA

F.Bahçe’de Arda Güler, Osayi, Crespo ve Ferdi Kadıoğlu Avrupa ekiplerinin gözdesi halinde.

G.Saray’da da Nelsson, Torreira, Zaniolo, Kerem Aktürkoğlu, Hariç transfer piyasanın Kıymetli isimleri ortasında yer alıyor.

Beşiktaş’ta ise Gedson ismi ön plana çıkmış durumda.

Trabzon’da Trezeguet ile al Ahly, Bakasetas ile Wolfsburg yakından ilgileniyor. Bardhi’ye İtalya’dan, Bartra ve Maxi Gomez’e ise İspanya’dan teklifler var. Vitor Hugo ile Peres’in de ülkelerine dönme ihtimali yüksek. Velhasıl dönem sonunda Trabzonspor’da ayrılık rüzgarı yaşanabilir.

Borçları 20 milyar TL’ye dayanmış olan 4 büyükler, bu borçları aşikâr bir düzeye indirmek istiyorsa takımlarındaki Kıymetli oyuncularını satarak gelir elde etmek zorunda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir