Draymond: “De’Aaron Fox’a saygım oldukça arttı”

Basketbol, Bilgi May 01, 2023 Yorum Yok
Golden State Warriors forveti Draymond Green, Sacramento Kings yıldızı De’Aaron Fox’a hürmetinin katbekat arttığını söyledi.

Fox ve Kings, geçtiğimiz gece Green ve Warriors’a karşı playoff birinci tipinin 7. maçında 120-100 yenik olarak döneme veda etti. Fakat Fox, bu süreçte seri boyunca sergilediği performanslarla, Green’in hürmetini kazandı.

Müsabakanın akabinde basın toplantısında konuşan Green, maç bittikten sonra uzunca sarıldığı görülen Fox ile ne konuştuğu sorulduğunda, 25 yaşındaki Kings yıldızına karşı beslediği hürmet üzerine konuştu:

“O sırada ona hürmetlerimi sunuyordum. Bugüne dek birçok playoff serisinde, birçok farklı adama karşı oynadım ve dürüst olmak gerekirse, bu adamlardan birçoklarına duyduğum saygıyı yitirdiğim oldu. O anda nasıl davrandıklarına ve baskıya nasıl ayak uydurduklarına bakarak, geçen yıllar boyunca birçok adama olan hürmetim bitmişti.

Ve öte yandan, hürmetimi kazanmış olan oyuncular da olmuştu. Birtakım adamları gördüğünüzde, birebir hamurdan yoğurulmuş olduğunuzu anlıyorsunuz. Ve Fox da o adamlardan biri.”

Green, mesleğinin başlarında bir playoff serisinin 7. maçıda elenme deneyimi yaşamış olduğu için Fox’ın durumunu epeyce yeterli anladığını da kelamlarına ekledi:

“Bildiğiniz üzere, bunlar çetin savaşlar. Bu Defa Amel onun istediği formda sonuçlanmadı Olağan ki. Biz de daha Evvel bu noktadaydık. Ben de daha Evvel birinci cinsin 7. maçında yenik olmuştum. Ligdeki ikinci yılımda, Clippers’a karşıydı. Ve bütün bunlar, muvaffakiyete giden yolun bir kesimi.

Sonunda gitmek istediğiniz noktaya ulaşmak için bunları Deneme etmeniz gerekiyor. Ben de bu yüzden ona bir rakip olarak sevgimi ve hürmetimi gösteriyordum. Bu seride ona karşı rekabet etmekten Haysiyet duydum.”

Fox, seride oynadığı yedi maçta %42,4 şut isabetiyle 27,4 sayı, 5,4 ribaund, 7,7 asist, 2,1 top çalma ortalamaları yakaladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir