“Draymond’ın Poole’a attığı yumruk, sezon boyu gerginlik yarattı” iddiası!

Basketbol, Bilgi May 15, 2023 Yorum Yok
Golden State Warriors forveti Draymond Green’in Jordan Poole’a yumruk atmasının kadro içinde “sezon uzunluğu gerginlik yarattığı” tez edildi.

ESPN’den Ramona Shelburne, Green’in dönem öncesindeki bir idmanı sırasında Poole’a yumruk atmasının akabinde, Warriors’ın şampiyonluk çekirdeği ve genç oyuncular ortasındaki dönem uzunluğu süren bir tansiyon yaşandığını söyledi.

Shelburne, Poole’un bu hususta hiç konuşmamasına karşın, Golden State’in bu dönem istikrarlı bir biçimde müddet alamayan genç oyuncularının Hayal kırıklıkları kadar, kendisinin hislerinin da soyunma odasında Fazla âlâ bilindiğini belirtti:

“O olaydan sonra beşerler değişti. Bir mühlet herkes kuşkucu davrandı.”

ek olarak, Green’in yumruğunun sızdırılan görüntüsünün yanı Dizi grubun soruşturmasının akabinde ceza verilmemesinin tertip içinde güvensizliğe yol açtığı da bildirildi.

Poole bu hafta mevzuyla ilgili birinci Kez konuşmuş ve olaydan sonra döneme “farklı bir olgunluk düzeyi” ile yaklaşması gerektiğini açıklamıştı:

“Önümüzde oynamamız gereken bir dönem vardı. Soyunma odasındaki bu adamlarla oynamak durumundaydım ve büyüklük bende kalsın istedim. Şunu net söyleyebilirim ki, bu türlü bir durumdan sonra olaya mantıklı yaklaşabilecek ve durumun büyüklüğünü anlayabilecek Fazla Çok insan yok.”

Green, Klay Thompson ve Steph Curry’den oluşan veteran çekirdek, 2015’ten 2019’a kadar üç şampiyonluk kazanmış ve beş Kez NBA Finallerine yükselmişti. Warriors’ın ayrıyeten 2022’de Poole’un bench takımına liderlik ettiği dördüncü şampiyonluğunda 2021 Draftı’nda seçilen genç isimler Moses Moody ve Jonathan Kuminga en az rol almışken, bu dönem rotasyonda net bir yere sahip olamamışlardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir